2013 Mart Ayında Başlayan İnanılmaz Serüvenim…

AIESEC, bana kendimi keşfettiren kurum…  2013 Mart ayında başlayan inanılmaz serüven…

Üniversite hayatımın  ilk yılında AIESEC’le tanışıp, kurumun değer ve vizyonunu kavradığımda tek bir amaç için yüz binlerce üniversiteli gencin dünyanın pek çok farklı ülkesinde dünyaya nasıl etki ettiğini gördüm.  O gençlerden biri olabilmek için çok ciddi bir motivasyona sahiptim. Edindiğim tüm sorumlulukları çok keyif alarak dopdolu geçirdim. Reel kaynaklarla profesyonel iş hayatını tecrübe ederek, gelecek planlarıma bir kaç adım daha yaklaştım.  Kişisel gelişimin yanı sıra pek çok farklı ülkeden arkadaşlar edindim. Dünyanın biz genç liderlere  ihtiyacı olduğunun farkında olup yepyeni sorumluluklar almak için çok daha fazla motive oldum.

20li yaşlarınızda hata yapma konusunda bu derece özgür olabileceğiniz başka  bir kurum yok. Sorumluluk alma ve kendinizi geliştirme arzunuz bitmediği sürece  AIESEC size fırsat sunmaktan asla çekinmeyecektir.

AIESEC’le tanıştıktan sonra asla tek bir topluma ait hissetmiyorsunuz, dünyanın bambaşka bir ülkesindeki sorunları da kendi sorunlarınız gibi benimseyip çözüm  arıyorsunuz  kısacası dünya vatandaşı oluyorsunuz.

 

Safiye Dereci

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir