30 Ülkeden 50 AIESEC’liyle Çalışmak Muhteşem Bir Deneyimdi!

Sırbistan’ın Belgrad şehrinde Belgrade Foam Fest firmasında Global Talent stajı yaptım. İş tanımım firmanın Türkiye pazarlamasını yapmak, Türkiye’den daha çok katılımcının gelmesini sağlamak ve festivalin ülkemizdeki tanınırlığını arttırmak için pazarlama-promosyon çalışmaları yapmaktı. Belgrad’ın ne kadar güvenilir bir şehir olduğu ve Türklere karşı yaklaşımları konusunda tereddütlerim vardı. Yemekler çok farklıydı ve alışık olduğumuz anlayıştan farklıydı fakat ben orda farklılıktan çok benzerlik gördüm. Daha ilk günden Belgrad’ı evim olarak hissetirecek kadar sıcak bir ortam vardı. İnsanların tutumu çok içten ve saygılıydı. Stajımın iş tanımları dışında bir problem yaşamadım diyebilirim. Sırbistan stajımın ardından bir de Yunanistan Teleperformance firmasında 1 yıl süre ile başka bir Global Talent stajı gerçekleştirdim.

İyi ki Global Talent olmuşum diyorum çünkü; yaklaşık 30 ülkeden 50 değerli AIESEC’liyle çalışmak muhteşem bir deneyimdi. Dünyada acaba hangi kurum birbirini tanımayan 30 milletten genci bir yurtta toplayıp onların bu kadar verimli, saygılı bir şekilde çalışmasını sağlayabilir. Hem eğlenmek hem de öğrenmek dedikleri bu olmalı. Hiç bilmediğim, hiç kimseyi tanımadığım bir ülkeye gidip bir hayat kurmak 22 yaşındayken anlatılamaz bir başarı ve deneyimdi.

AIESEC benim için; Hayatımdaki en güzel, en anlamlı deneyimleri yaşamamı sağlayan kulüp hatta öğrenci kulübünden çok bir yaşam tarzı. Hem çevreme olana hem de kendime, yeteneklerime olan farkındalığımı geliştirdi.

AIESEC, bence çok güvenilir bir referans. Hayatım boyunca gurur duyacağım ve asla unutmayacağım deneyimlerimi sayesinde yaşadığım yenilikçi, tüm dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu saygıyı, anlama ve empati kurmayı geliştiren, kişilerin sadece kendi toplumlarına değil bir dünya vatandaşı olarak tüm dünyaya faydalı olacak liderlik özelliklerini geliştiren ve potansiyellerini maksimum olarak kullanmaları için bir merdiven olmuş eşsiz öğrenci organizasyonu.

Elif İşbilen

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir