30 yaşından önce yapılması gereken 7 şey!

30 yaşından önce yapılması gereken 7 şey nedir diye düşündük ve sizler için sıraladık! Ee sonuçta geçen zaman geri gelmiyor demiş atalarımız. Sözlerini dinlemek lazım!

1-Ekonomik bağımsızlığınızı elde edin.


30 yaşındaki bir bireyin ekonomik bağımsızlığını kazanması kendi yaşamına yön vermesi açısından oldukça önemli bir adımdır. 30 yaşına gelmiş ve ekonomik bağımsızlığını kazanmışsanız, hayallerinize bir adım daha yaklaşmışsınız demektir.

2-Yabancı bir dil ya da birden fazla dil öğrenin.


Değişen dünyaya ayak uydurmanın gerekliliği ve globalleşen ekonomide sınırların kalmadığı bir ortamda bir veya birden fazla dil öğrenmek birseyler gelişiminiz ve kariyeriniz için oldukça önemli. 30 yaşınıza gelmeden ne kadar çok dil becerisi kazanırsanız ileride iş ve sosyal hayatınıza o kadar rahat edersiniz.

3-Korkularınızala yüzleşin!


Karanlık, kapalı yerde kalma, yükseklik gibi fobilerinizle veya başarısızlık,kaybetme yada eleştirilme gibi bireysel korkularınızdan en az biriyle 30 yaşınıza gelmeden mutlaka yüzleşin, bu sizin yaşamınıza daha özgüvenli bir birey olarak devam etmenizi sağlayacaktır.

4- Mutlaka tek başınıza yurt dışına çıkın!


Dünya’nın ne kadar farklı kimlikler ve kültürler barındırdığını daha iyi anlamak için 30 yaşına gelmeden mutlaka yurtdışına bir kez olsun seyahat edin, seyahat süresince yalnız olmak sizi sıkabilecekmiş gibi görünsede bulunduğunuz yerde karşılaşacağınız sorunların altından tek başınıza kalkmak kişisel gelişiminize büyük oranda katkı sağlayacaktır.

5- Kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı öğrenin.


Öğrencilik yıllarınızda edeneyiniz deneyimlerle birlikte 30 yaşına gelmeden önce mutlaka kendi kendinize yetiyor olabilmeniz gerekmekte, en az 2-3 çeşit yemek bilmek, ütü yapmak, temizlik işlerinden azda olsa anlamak 30 yaşından önce kendi ayaklarını üzerinde durmayı öğrenmeniz gerekmektedir.

6- Bir topluluğa liderlik edin.


Liderlik, bir organizasyon ve o organizasyondaki insanları ve tüm potansiyeli başarıya ulaştıran son harekettir. Herhangi bir oyunda, projede veya arkadaşlarınızla gerçekleştirdiğiniz herhangi bir etkinlikte bile liderlik deneyimi elde etmiş olmanız 30 yaşınıza gelmeden önce kazanabileceğiniz en yararlı vasıflardan biridir.

7 – Tüm bu maddeleri bir arada gerçekleştireceğin Global Talent Programı artık bir tık uzağında!

Ekonomik bağımsızlığın için. Yabancı dilin için. Korkularınla yüzleşmen için.
Tek başına Yurt Dışına çıkmanın ne olduğunu anlaman için. Kendi ayakların üstünde durman için! Lider olabilmek için!

Yani uzun lafın kısası 30 yaşına gelmeden önce mutlaka Global Talent programı ile yurt dışında staj yapın demek istiyoruz.