Başarılı İş Görüşmeleri İçin 5 Kritik İpucu

Her iş arayan kafası karışık yeni mezunların aklındaki sorular eminiz sende de var! Nasıl olacak, ne söyleyeceğim diye artık düşünmene gerek yok! İşte seni iş görüşmelerine hazırlayacak 5 Kritik İpucu.

Daha Fazla Özgüven

 

 

Görüşmeye gittiğinde kendinden emin ve bir kadar da hazırlıklı olman gerekiyor. Duruşunla, konuşmanla “Ben bu işi yapabilirim” izlenimi verdiğin an iş senindir! Tek ihtiyacın olan daha fazla özgüven ve daha kararlı bir duruş!

 

Zor Olana Alış

 

 

Kolay yoldan bilgiler edinip, alanını derinlemesine öğrenmeden iş görüşmesine gittiğinde kendini çok eksik hissedeceksin! Zor şartlara ve zorlayıcı koşullara alıştıktan sonra aslında yapamayacağın hiçbir şey olmadığını görecek ve bunu iş görüşmende de herkese kanıtlayacaksın!

 

Daha Fazla Tecrübe

 

 

Gerçek iş dünyasına atılmadan önce ne kadar çok deneyim kazanıp, yaptığın stajlarla birikimini ne kadar ilerletebilirsen senin için o kadar iyi! Yeni mezun olmuş ve teoriden pratiğe dökülmüş tecrübelerinin olmaması seni zora sokmakla birlikte belki de hayalinin işini kaçıracaksın!

 

Pazar Alanına Hakim Ol

 

 

Gerek yabancı pazarlara gerekse kendi iş alanına ait pazarlara hakim olarak girdiğin iş görüşmelerinde hep bir adım daha önde olacaksın. Farklı bakış açılarına sahip olman görüşmede seni ortaya çıkararak yeni fikirler üretebiliyor olman dikkat çekecek!

Global Talent’a Git

 

 

Henüz yeni mezunken yurt dışında yapacağın bu stajla yepyeni tecrübeler edinerek gerekli özgüvenini kazanacaksın. İş görüşmende elin ayağın titremeyecek! Aksine kendinden emin bir şekilde her işin altından geldiğini kanıtlayacaksın!

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir