Adım Adım Tecrübe Vakti

Yurt dışında profesyonel tecrübe fırsatı sağlayan Global Talent’ın bir parçası olmak istiyorsun ama ne yapacağını bilmiyor musun? Kafandaki soru işaretlerini silmek ve artık aksiyon adımı almak istiyorsan artık bekleme! Hayatına büyük etkileri olacak bu staj deneyimini yaşamak için işte adım adım izleyeceğin yol haritan!

Sisteme Kaydol!

 

 

Her şeyin başı kayıt! opportunities.aiesec.org sistemine giriş yaptıktan sonra profilini tamamlaman çok önemli! Tüm bilgilerini girdikten sonra, yaşamak istediğin tecrübeye açılan kapıdan adımını atmış olacaksın! Merak ettiğin her şeye ve seni deneyimine ulaştıracak adres burası!

CV’ni Oluştur!

 

 

Sisteme kaydoldun, profilin hazır, peki ya sonra? Başvuracağın yerler seni daha iyi tanımak isteyecek hatta becerilerini, bilgilerini ve tecrübelerini görmek isteyecek. Bunun için CV ni hemen o an hazırlayıp sisteme yüklemen şart! Bu aşamayı da gerçekleştirdikten sonra hayalinin stajına bir adım daha yaklaşacaksın!

 

Araştırmalara Başla!

 

 

Artık stajını bulma vakti geldi! Öncelikle bu deneyimini hangi alanda yaşamak istediğini belirlemelisin ve hangi yolda ilerleyip kendine hangi çalışma alanında eşsiz bilgiler katmak istediğine karar vermelisin! Sonrasında sistemde bu doğrultuda gidebileceğin ülkeleri ve stajları bulabilirsin! Ve artık tüm seçeneklerinin arasından hangi tecrübenin hayatını değiştireceğine karar vakti!

 

Başvurunu Yap!

 

 

Ve o an! “Buldum, gitmek istediğim yer ve gerçekleştirmek istediğim staj işte bu!” dediğin an artık yapman gereken tek şey başvurunu yapmak! Heyecanlı bekleyişinin sonrasında sıra mülakatlara gelecek. Gideceğin firmayla gerçekleştireceğin mülakat, bavulunu toplamaya başlamak için son adımın olacak!

 

Tebrikler!

 

 

Hayat Değiştiren Tecrübe maceran başlıyor. Mülakatı da geçtikten sonra artık gideceğin ülkeyi araştırıp hazırlıklarını yapmaya başlayabilirsin! Başladığın yolda en keyifli ve en verimli noktadasın artık. Eşyalarını topla ve biletini al! Vakti geldiğinde stajın seni bekliyor olacak!

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir