AIESEC Firmalar İçin Nedir, Ne Değildir?

Evet, AIESEC’in sunduğu farklı fırsatlardan dolayı her kişide ve kurumda yarattığı algı çok farklıdır. Kimileri için öğrenci organizasyonu kimileri için genç liderlerin yetiştiği bir kurum. Peki bu farklı algıları ortak bir noktada nasıl buluşturabiliriz. Firmlarımızın bizi daha yakından tanıyabilmesi için eğlenceli bir yazı hazırladık!

 

“AIESEC, Dünya’nın en büyük gençlik organizasyonudur!”

 

Dünyanın 126 ülkesinde var olan Türkiye’de de dernek çatısı altında olup yasalarca belirlenmiş tüzükleri olan bir kurumdur.

“Yeni kurulmuş bir platform değildir!”

 

1948 yılında kurulan, Türkiye’de ise 1954 yılında açılmış olan bir AIESEC, kurulduğu günden beri de faaliyetlerine hiç durmadan devam ederek profesyonelliği elden bırakmayan bir kurumdur.

 

“Herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı değildir.”

 

Bizlere firmalar tarafından en çok yönlendirilen soru; bir yere bağlı olup olmadığımızdır. AIESEC, herhangi bir siyasi eğilimi veya siyasi parti ile bağlantısı bulunmamaktadır. Amacı; vizyonu gereği barış ve insan kaynağı potansiyelini en verimli biçimde kullanmak olan; dünyanın ihtiyaç duyduğu nitelikli, uluslararası balış açısına sahip liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan gönüllü bir öğrenci organizasyonudur.

 

“AIESEC, firmalara sadece bir sene boyunca insan kaynağı sağlamaz.”

 

Bu programların kısa dönem şeklide özel olarak tasarlanmıştır. Kurum kendine uygun kriterlerde bir kişiyi 3-12 ay arasında değişen sürelerde bünyesinde bulundurabilir.

 

“AIESEC, İnsan Kaynağı firması değildir!”

 

AIESEC için “Partnerlik” demek, firmasını yeri geldiğinde korumak demek. Güçlü sürdürülebilir ilişkiler AIESEC’in kültürü ve değerleri için her zaman önemlidir. AIESEC firmalara sunmuş olduğu uluslararası insan kaynağı sayesinde yerli firmaları uluslararası alanda söz sahibi kılmaya çalışıp, ülke ihracat oranına katkıda bulunurken; yurt dışından partner firmalar için gelen kişiye de uluslararası bakış açısı kazandırma adına, tecrübe kazanımına önem verir.

 

“AIESEC’in yöneldiği tek bir sektör yoktur!”

 

AIESEC,farklı sektörlerde firmalara uluslararası insan kaynağı sağlamaktadır. Çalıştığımız sektörler arasında eğitim, bilişim teknolojileri, pazarlama ve yönetim gibi birçok sektör bulunmaktadır.

 

“AIESEC yasal süreçleri kolaylıkla halledebiliyor!”

 

Evet, AIESEC ile gelen kişiler AIESEC’in sağlamış olduğu yasal süreç fırsatlarından yararlanıyor. Bu kapsamda çalışma izni, oturma izni gibi süreçler kolaylıkla halledilebiliyor.

 

“AIESEC sadece değişim programları ile firmalara katkı sağlar.”

 

AIESEC, değişim programlarının yanında UNESCO ve Birleşmiş Milletler’le gençlik çalışmaları alanında birlikte çalışarak, geleceğe yönelik vizyon sahibi liderler yetiştirme adına,  sorunlarından arınmış bir dünya için kitlesel sorunlara çözüm önerisi sunan  global bir organizasyondur.

 

“Kurumlara sadece bir defaya mahsus olmak üzere böyle bir fırsat sunar.”

 

AIESEC, firmalara sunduğu programları bir kereliğine sunmaz. Kurumun bu çalışmayı devam ettirmek istemesi halinde süreç devam eder.

 

İletişim Bizim için Esastır.”

 

Evet, AIESEC tüm süreçler boyunca firmanın yanında olan bir kurumdur. Yaşanılabilecek en küçük sıkıntı da en doğru adım bizimle iletişime geçmeniz olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir