AIESEC… Kendimi keşfettiğim yer!

AIESEC… Kendimi keşfettiğim yer!
‘Kendimi keşfettiğim yer!’ diyorum çünkü; AIESEC’ ten önce kendini geliştirmek isteyen ama bunu nasıl yapacağını bilmeyen bir insandım. AIESEC’ e başlama amacım de kişisel gelişimdi ama sonradan kişisel gelişimin yanı sıra, insanları da geliştirmenin, onların da hayatlarına etki etmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu gördüm.
AIESEC’ in vizyonunun aslında dünya görüşüme ne kadar uygun olduğunu gördüm.
AIESEC’ in programlarına katılıp farklı kültürleri tanıyan insanların ön yargılarını nasıl yıkabildiklerini gördüm. Bir projede organizasyon takımı üyeliği yaptığımda, farklı kültürlerden gelsek bile aynı şeye gülüp aynı şeye üzülebildiğimizi, aslında birbirimizden farklı olmadığımızı gördüm. Yaşadığım her tecrübeden sonra ‘Daha ne kadar güzel bir tecrübe edinebilirim ki?’ diye düşünüp aslında her tecrübemin birbirinden güzel olduğunu gördüm.

Bunların yanı sıra, Sarı Ev’ e kendini geliştirmek için gelmiş olan sonradan aynı amaç doğrultusunda çalışan insanların benim için nasıl aile olduklarını gördüm. Şuan Ankara’ da kocaman bir ailem var diyebiliyorum!
Ama en önemlisi, Hindistan’dan gelen ve bu çatı altında tanıştığım stajyerimizin gelip de ‘Düşüncelerimi ve Hayatımı değiştirdin’ deyip teşekkür etmesinin benim için en önemlisi olduğunu anladım.

Ben kendimi geliştirmenin, liderlik potansiyelimi ortaya çıkarmanın yanı sıra, insanların hayatına etki etmeyi, onlara bu denli faydalı olmayı da istiyormuşum. AIESEC sayesinde önce ne istediğimi, sonra bunların hepsini gerçekleştirebileceğimi anladım. İşte bu yüzden AIESEC benim kendimi keşfettiğim yer!

Ezel Kısa/AIESEC Ankara