Bir de böyle anlatmayı dene!

AIESEC ailesine katılmamış olan arkadaşlarımıza bile anlatmanın türlü yollarını arıyorken, işin içine meraklı annelerimiz ve detaycı babalarımız girdiğinde neyi nasıl anlatacağımızı şaşırıyoruz her birimiz. Ama anne öyle değil ya da baba hayır yanlış anladın gibi cümleler sarf ederken asıl anlatmak istediklerimiz bir anda etkisini kaybedebiliyor. Özellikle şehir dışında okuyanlarımız, ailelerinin hiç duymayıp görmedikleri şeyleri gözleri üzerinde açıklamaya çalışırken bir hayli zorlanıyor. İşte ailenize kolay ve anlaşılır bir şekilde anlatmanın yolları!

1) AIESEC’le Büyüyorum!


Öğrencilik hayatın boyunca öğrenmeye en aç olduğun anlarda, AIESEC’in sana sunduğu tüm tecrübeleri, birlikte çalışabilme becerilerini ve kazandığın bilgileri ailene anlatmaya başladığında, gözlerine kaç yaşına gelirse gelsin asla büyümeyecek olarak kabullendikleri çocuklarının aslında AIESEC’le büyüdüğünü görecekler. Kendini geliştirip, en verimli çağlarını aktif bir şekilde değerlendirdiğini gören ebeveynlerin belki de bu duruma senden daha çok sevinecekler!

2) Yepyeni Arkadaşlarım Var!


Ailelerin en büyük endişelerinden biri olan çocuğunun arkadaş çevresi, senin anlatacağın birbirinden keyifli ve dostane anılarınla artık onlar için bir dert teşkil etmeyecek. Omuz omuza bir şeyler başarıp birlikte insanların hayatlarını değiştirdiğinizi öğrenen ailen derin bir oh çekecektir. Hele bir de üzerine dünyanın dört bir yanından, bambaşka kültürlerden arkadaşlar edinip, bozulmayacak ve eskimeyecek dostluklar kurduğunu duyarlarsa değmeyin keyiflerine!

3) Anne Ben Lider Oldum!


AIESEC’in bizlere sunduğu en önemli fırsatların belki de en başında gelen liderlik tecrübesi, bizleri bambaşka yerlere taşıyan bir özellik olmakla birlikte ailelerimizin gurur duyacağı başarılara imza atacağımız önemli temellerimizi oluşturmakta. Öğrencilik hayatımızdan sonra atılacağımız uzun yolda böylesine önemli değerler katan bu kurum, tüm bunları öğrenen ailelerimizin gözünde bambaşka bir anlam kazanacak!

4) Dünyaya Açılıyorum!


Farklı kültürlerden gelen arkadaşlıklarımızın, kazandığımız tecrübelerin yanı sıra AIESEC bizlere başka dünyaların kapılarını da açarak yepyeni alanları öğretiyor. Yurt dışında sosyal sorumluluk projeleri ve kurumsal staj imkânlarıyla bizlere dünya vatandaşı olma algısını kazandıran ve iş hayatına hazırlık yapmamıza katkı sağlayan bu kurumda bulunduğumuzu duyan ailelerimiz bunları da duyduktan sonra çok kıskanacaklar!