Bu Ailenin Bir Parçası Olduğumu Hissettim

AIESEC ismini ilk defa arkadaşımdan duyduğumda ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikrim yoktu. Uzunca bir süre de olmadı. Daha sonra aynı arkadaşım ki hala minnettarım ona beni AIESEC’e üye olmaya teşvik etti.

Ben burada kendimi tanıma, sosyal yönlerimi keşfetme fırsatı buldum. Uluslararası işletme birinci sınıf öğrencisiyim. Bu zamana kadar aklımda geleceğime dair tek bir düşünce vardı. O da okul biter bitmez bir şirkette işe başlamak. Ve bu planım doğrultusunda her yaz kendimi geliştirmek adına şirketlerde çalışıyordum ya da ingilizcemi ilerletmek için dil kurslarına gidiyordum.

IMG-20150611-WA0009

Ama artık öyle değil. Kendimi yetiştirecek ufkumu açacak yepyeni bir kapı buldum kendime. Bir insanın iş becerisini geliştirmek için sadece şirketlerde çalışması, yabancı dilini ilerletmek için sadece dil kurslarına gitmesine illaki gerek yokmuş bütün bunlar AIESEC yoluyla da yapılabilirmiş bunu öğrendim. Sorumluluk almayı, insanlarla korkmadan, çekinmeden iletişim kurabilmeyi öğrendim. Birlik olmayı öğrendim. Takım halinde çalışmanın güzelliklerini fark ettim. Çok kısa bir zamanda bu ailenin bir parçası olduğumu hissettim. Ve uzunca bir süre de bunun böyle olmasını umuyorum. Kendimi bulmama yardımcı olan, mutlu olmanın çok kolay yolları olduğuna, başarının benim sandığım kadar da bana uzak ve benim için zor olmadığına beni inandıran insanlara yani benim AIESEC ailemin her bir ferdine ayrı ayrı sonsuz teşekkürler.

Ezgi Şangül, Adana

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.