Bu Dostluk Ortamının Tadını Çıkarmak İstiyorum

AIESEC kişisel potansiyelin ortaya çıkmasında ve üniversite okuyan gençlerin teknik bilgi ve beceri dışında hayata hazırlayan uluslararası öğrenci kuruluşlarının en başında gelir. Bugün AIESEC’e gireli 4 ay olmasına rağmen hayatımın bu zamana kadar geçen 20 senesinde yaşamadığım deneyimler yaşadığımı fark ettim. Ve kat kat fazla sarılıp benimsedim. Parçası olmak istedim. 4 ay önce Finans departmanı üyesi olarak çıktığım bu yolda şu an Finans direktörü olarak çalışmaya devam ediyorum. Uzun uzadıya AIESEC li olmak ve yaşayabileceğim liderlik tecrübelerini, takım çalışmalarını bu dostluk ortamının tadını çıkarmak istiyorum. Burada o kadar farklı insan var ki kendimi hiç yalnız hissetmedim. Kişisel gelişimimde ve hayata bakış açımda önemli yeri olan AIESEC i şimdi çoğu şeye değişmem. İnsanları başarıya ve elini taşın altına koymasını destekleyen AIESEC, üniversite çağında kendimizi geliştirirken hata yapmanıza olanak tanıyan ve hatalarımızdan ders çıkarmamızı sağlayan bir kurum.

İzmir_GL_Okan Akın

Benim için AIESEC’li olmak sadece haftalık toplantılara, kongrelere etkinliklere katılma fırsatı sağlayan bir topluluk değil. Buraya gönül veren ve bir şeyler yapmakta istekli insanların içine girince kendinizi burada gönüllü çalışan insanlara borçlu hissediyorsunuz ve bulunduğunuz takıma katkıda bulunmak istiyorsunuz. Küçük bir katkıda AIESEC size 10 adım geliyor ve insanlar yeni aileniz ofis yeni yuvanız oluyor. Edindiğiniz liderlik tecrübeleri ve yeri geldiğinde en yakın arkadaşlarını etkileme ya da normalde anlaşamayacağınız biriyle bile ortak hedeflerde buluşup birlikte çalışıp birlikte sevinip üzülebiliyorsunuz. Burada takımımla AIESEC adına emek harcayıp karşılığını görünce yaptığımız işten daha fazla keyif alıyoruz ve üstüne koyarak ilerliyoruz.

Burada zor günde dayanışmayı iyi günde kardeşliği yaşıyoruz. Beraber ağlayıp beraber güldüğünüz yeri geldiğinde size kapısını açıp başında ağırlayan ve bir anda küçük bir adımla karşılıksız bunca sevgiyi kazanabileceğiniz bu insanları başka nerde bulabilirsiniz ki?

Okan Akın, AIESEC İzmir

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.