Bugün sahip olduğum birçok değeri AIESEC’e borçluyum!

AIESEC, hayatımı değiştiren kurum! Ülkemizdeki ve dünyadaki mevcut durum ve şartlar değerlendirildiğinde, üniversite yıllarında kişisel gelişim, yurtdışı tecrübesi ve dünya görüşü konularında bir öğrencinin kendine en fazla katkı sağlayabileceğine inandığım kurumdur AIESEC. Dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu olmasının yanında, dünyanın en dinamik ve en enerjik kurumlarından biridir. Gençtir, heyecan doludur, pozitiftir.

Yaşadığım 5 yıllık AIESEC kariyeri süresince, başlıcaları Yönetim Kurulu Üyeliği , Şube Başkanlığı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği olmak üzere, onlarca liderlik ve takım üyeliği pozisyonlarında görev aldım, bir çok ülkeyi görme fırsatı yakaladım. Her anı dolu dolu, keyif alarak ve hızlı bir şekilde kendimi geliştirerek geçirdim. 2008 yılında 18 yaşında bir öğrenci olarak AIESEC’e ilk girdiğim zamana dönüp baktığımda, bugün sahip olduğum bir çok değeri, vizyonumu ve hedeflerimi AIESEC’in bana kazandırdıklarına borçlu olduğumu görmek, kuruma olan saygı ve şükran duygularımı daha da pekiştirmektedir.

Yaklaşık 1 senedir Shanghai’da Uluslararası Lojistik alanında çalışmakta ve bunun yanında Çince öğrenmekteyim. İşimi, AIESEC kariyerim sırasında edindiğim sosyal ağ sayesinde buldum ve bugün yine AIESEC’lilerle çalışıyorum. Bu kurumun bir parçası olmanın keyfini AIESEC sonrasında da hala yaşıyor olmak, AIESEC’in sadece yaşamımdan bir kesit değil, hayat boyu ait olduğumu hissetmekten keyif almaya devam edeceğim özel bir kurum olduğunun örneğidir.

Evet, AIESEC hayat değiştirir. Öğrenmeye ve gelişime açlığınız bitmediği ve sorumluluk almaktan, hata yapmaktan çekinmediğiniz sürece AIESEC her zaman tüm fırsatlarıyla yanınızda olur. Geleceğinize yön vermek için eşsiz bir pusuladır.

Aday bir AIESEC’linin yapması gereken tek şey ise, önüne sunulan tüm fırsatları hevesle ve cesaretle değerlendirmesidir. Günün sonunda, AIESEC verdiğiniz emeklerin karşılığını hayal edebileceğinizden fazlasıyla sizlere geri verecektir.

 

Uğur BAYRAKTAR

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir