Daha Bilinçli Bir ”Sen” İçin

Yurtdışında tam zamanlı ve maaşlı çalışarak gerçekleştireceğin eşsiz Global Talent tecrübenin sana neler katacağını bilmek istiyor musun? Dünyanın bir ucunda iş hayatına hazırlanıp çalışma alanını tanırken ülkene elin boş döneceğini düşünmüyordun herhalde? Hayatının geri kalanında içindeki lideri ortaya çıkaracak ve kendini keşfetmeni sağlayacak bu stajla seni sen yapacak dört ana farkındalığı yaşayarak, hayatının vazgeçilmez yapıtaşlarını kazanacaksın! İşte stajının sana sunacağı benzersiz kazanımlar!

 

Kişisel Farkındalık

 

 

Hayatını değiştirecek tecrübenin etkilerini önce kendinde göreceksin! Atacağın bu adımla, geri kalan yolunda ne istediğini bilerek, neler yapabileceğini farkında olarak ve hedefine nasıl ulaşacağının bilincine varmış olacaksın! Sana büyük keyiflerin yanında belki de en büyük zorlukları yaşatacak olan bu tecrübe, altından kalktıklarınla güçlü yanlarını keşfettirecek ve yaşanan durumlara verdiğin reaksiyonlarla eksiklerini gösterecek. Kendini tanımaktan korkma!

 

Dünya Vatandaşlığı

 

 

Farklı bir ülkede bilmediğin  kültürlerin arasında yepyeni insanlar tanıyarak iş tecrübesi yaşamak, sana dünyanın aslında burnunun ucunda döndüğünü hatırlatacak. Çünkü sen bu stajla hem çalışma alanını hem de dünyayı öğreneceksin. Dünya problemleri senin için haberlerde gördüğün olaylar olmaktan çıkacak, yaşayarak gördüğün, ilgilendiğin ve artık kafanı çevirip geçmek yerine elini taşın altına koyduğun problemler olacak. Dünyaya pozitif etki edecek sorumlulukları almaktan kaçmak bir yana dursun, artık sen ne yapabilirim diye düşüneceksin!

 

Çevrendekilere Etki Etme

 

 

Gittiğin ülkede öğreneceğin çok şey olabilir ancak öğretebileceğin de bir o kadar konu olacak. Çalışma arkadaşlarınla kurduğun iletişim ve aranızda gerçekleşen etkileşim sana birçok şey kazandıracak! Senin orada yarattığın etki yayılacak ve bambaşka bir insanın daha hayatını değiştirecek. Çalışırken  kazandığın becerilerinle ülkene döndüğünde artık neler yapabileceğinin farkında olacaksın ve yaşadığın dünyayı değiştirebilmek için harekete geçmekten kendini alıkoyamayacaksın!

 

 

Çözüm Odaklılık

 

 

Bambaşka bir ülkede çalışıyor olmanın en büyük avantajlarından biri de yaşayacaklarının seni daha ileri seviyelere taşıyacak olmasıdır. Gittiğin ülkedeki yaşayacağın her deneyim, üstesinden gelmeye çalışacağın her zorluk sana yeni ufukların kapısını açarak farklı düşünce yolları geliştirme yetileri kazandıracak. Belki yeri gelecek risk alacaksın ve çalışma hayatının geri kalanında risk almaktan kaçmayan bir çalışan olarak yükseleceksin. Ülkene dönüp iş hayatına atıldığında sorunlara çözüm odaklı yaklaşabilmeyi öğrenmiş olmanın verdiği özgüvenle altından kalkamayacağın tek bir problem olmayacak!

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir