Einstein’ı Global Talent Olmaya İten 3 Madde

Albert Einstein’nın Global Talent olmak istediğini kanıtlayan en güzel sözü ‘’ Her zorluğun içinde bir fırsat yatar.’’ Peki ya ünlü fizikçi neden Global Talent olmak istedi?

1) Global Talent’a Doğru İlk Adımlar


Hepimizin de bildiği gibi artık ‘’üniversite mezunu olmak ‘’ etiketinin yetmediği bir dünyaya yürüdük ve orada durduk. Gün geçtikçe artan üniversiteler de cabası. Bizi daha donanımlı olmaya iten bu sisteme karşı biz ne yapıyoruz? Kendimizi nasıl, ne kadar, ne anlamda geliştiriyoruz? Buna en iyi çözümü Einstein buldu. Global Talent ile yurt dışında profesyonel tecrübe kazanmak, onu rakiplerinin önüne geçirmek için bulunmaz Hint kumaşı olduğunun çoktan farkına vardı bile.

2) Global Talent ile Gelişen Einstein!

Bambaşka bir kültürü tanımaya çalışmakla birlikte yiyeceğiniz yemek dâhil, tamamen farklı ülkeye ayak uydurmak kolay olmayacaktır ve bu şekilde zorlanacağınız noktalar olacaktır elbette. İşte bu noktada panikleme, sevin çünkü bu deneyim şimdi hayatını değiştiren tecrübe haline gelecek. Bir yandan yurt dışında profesyonel tecrübe kazanırken diğer yandan kendi ayakların üzerinde duran, zorluklara çözüm bulabilen, cesur ve üretken insan profili haline geleceksin.

3) Global Talent’a Doğru Son Adımlar!


Diğer bir önemli nokta ise hepimizin hayalleri var; iyi bir iş, başarılı bir kariyer, dolgun maaş… Bunlar ulaşılması imkansız şeyler değil fakat, en tepeden başlamayı da hayal etmemek lazım, öyle bir dünya yok. En alttan çalışmaya başlamayı kabul etmek gerekir. Peki, başlangıç adımlarını yurt dışında, yabancı dilini geliştirerek ve belki ikinci bir dilin temellerini atarak, farklı kültürden insanlarla birlikte yaşayarak kurmakla başlamak istemez misin? Sence de bu senin en büyük fırsatlarından biri değil mi?
Şimdi Albert Einstein neden bu sözü söyledi, neden Global Talent olmak istedi anladın.

Öyleyse…

 
 
Dünyanın dört bir yanındaki Global Talent fırsatlarını görmek için tek yapman gereken ücretsiz kayıt olmak: