Gençlik | AIESEC | Birleşmiş Milletler

126 ülkede faaliyet gösteren ve dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu olan AIESEC, genç liderler yetiştirerek dünyayı değiştirmeyi amaçlıyor. Bu amacına ulaşmak için de en büyük destekçisi Birleşmiş Milletler. Peki, neden Birleşmiş Milletler ve AIESEC aynı amaç için uğraşıyor?

 

 

Gençlik, iki organizasyon içinde en büyük birleşme noktası. Birleşmiş Milletlere göre devlette, iş yerlerinde ve daha birçok yerde gençler, işlerin içine sokulmalı ve sorunların çözümlerinde mutlaka onlardan yardım alınmalı. Ve bunu gerçekleştirebilmenin tek yolunun da onların yani şu anki liderlerin biz gençlere destek olması olduğunu düşünüyorlar.

Şu anda dünya nüfusunun 1.8 milyarı gençlerden oluşurken, gençlik olarak bizlere söz hakkı vermemek iki taraf içinde büyük bir sorun haline gelmiş durumda. Bu yüzden Birleşmiş Milletler 2030 hedeflerini belirlerken gençlerden destek almış, gençlerin gücüne güvenerek bu hedeflerin gerçekleşeceğine de inanmıştır. AIESEC olarak biz gençler ise bu hedeflerin gerçekleşmesinde büyük bir rol oynuyoruz.

 

 

Mayıs ayında AIESEC ve Birleşmiş Milletler’in yaptığı partnerlik sonucunda, gençlerin tüm dünyaya sesini duyurması amacıyla yapılmış olan Youth Speak kampanyası ortaya çıktı. Bu kampanya gençlerin eğitimden iş hayatına, kendi fikirlerini savunmalarında ve belirlenen 2030 hedeflerinin günlük hayata olan etkisinde nasıl sorunlarla karşılaştıklarını, tüm dünyaya anlatmalarını sağlayacak bir yer oluşturmuş durumda. Kısacası bu proje, gençlerin dünyayı nasıl değiştirecekleri hakkında fikirlerini ortaya koymaları için oluşturulmuş bir platform.

Sonuç olarak, her şey biz gençlerin ellerinde. Şu anda yaşadığımız problemleri yüz üstüne çıkarıp, çözümüne ulaşamazsak; gelecekte yaşayacağımız sorunları hiçbir şekilde çözemeyiz. Bu yüzden Birleşmiş Milletler, AIESEC’e güveniyor ve bizlerin başarılı olabileceğine inanıyor.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir