Gerçek Bir AIESECer Olma Aşamaları

Çekingenlik

Yeni üye olmanın heyecanıyla “nereye düştüm ben?” deme aşamasıdır. AIESEC terimlerine, işleyişe ve insanlara yabancısındır. Bu nedenle ürkek ve geri planda kalabilirsin ama sakın korkma! Liderlik yolculuğuna ilk adımı atmış oldun…

 

Sorgulama

Etrafında ne olup bittiğini anlamaya çalıştığın kısa bir süreç olacak. AIESEC’in vizyonu nedir? Bu vizyonu nasıl gerçekleştirmeye çalışıyorlar? Bu kurumda liderlik gelişimi nasıl sağlanıyor? Bütün bu soruları sormaya başlayacaksın. İçinde bulunduğun şubenin geleneklerini, AIESECer olmanın ne demek olduğunu yavaş yavaş anlayacaksın.

 

Uygulama

Artık sen de tam anlamıyla bu ailenin bir parçası oldun! Yabancı hissettiğin günler geride kaldığına göre, AIESECer olmanın keyfini çıkarabilirsin.  Takım arkadaşlarınla ve takım liderinle kuracağın ilişki iş hayatına şimdiden adapte olmanı sağlayacak bir tecrübenin başlangıcı olacak. Karşına çıkabilecek sorunlara ne gibi çözümler üretebilirim diye düşünürken, iş hayatının kısa bir simulasyonunu yaşıyor olacağını aklından sakın çıkartma!

 

Cesaret

Gördüğün eksikleri söylemekten, söz almaktan, topluluk içinde konuşmaktan çekinmediğin, böylece tüm sorunlara takım arkadaşlarınla birlikte çözümler üretebileceğin, kendini rahatlıkla ifade edebildiğin yepyeni cesur kimliğine merhaba de!

 

Liderlik

Takım liderliğini tecrübe ederek bir grubu nasıl ortak bir dil ile bir araya getireceğini ve sorumluluk paylaşımı yapacağını öğrenecek ve bu gruba liderlik yapma deneyimini yaşayacaksın. AIESEC’ in sana katacağı en büyük avantajlardan biri olan bu deneyim özgüvenini yükseltecek ve başarılarının takdir edildiğini göreceksin.

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir