Girişimcilerin Yaptığı 4 Hata

Girişimcilerin yaşadıkları tecrübelerden yola çıkarak, ilerde kendi girişiminizi kurmanız adına sizler için ‘Aman yapmayın’ dediğimiz hataları sıraladık.

1)Planlarınızın Gerçekleşmemesi

 
Grişimcilerin yapmaması gerekenler listesinde  bir numarada gerçekleşmeyen planlar var. Bazen bulduğumuz o fikre o kadar çok bağlanıyoruz ki artık bizim bir çocuğumuz oluveriyor. Ve insan çocukları için her şeyi yapabiliyor. Bir yerde kumar bile oynuyor olabilirsiniz.

2)Arkadaşlarınız ile Çalışmak

Unutmayın. Arkadaşlarınız sadece arkadaşlarınızdır. Aranızda saygı kavramı biraz olsun eksikse iş ve arkadaşlık ilişkiniz birbirine karışabilir. Arkadaşlarınızdan çok kuracağınız ekipte istekli ve yetenekli insanları değerlendirmeye özen gösterin.

3)İş Yerinde Egoist Olmak

“Benim işim. Ben böyle yapmak istiyorumdan.” çok, daha paylaşımcı olmak da fayda var. Kurucu olmak önemli ama bu sizi en önemli insan haline getirmeyecektir.

4)Tek Kurucu Olmak

Eğer tek kurucu sizseniz her şey ile siz uğraşmak zorundasınız. Hepsi birer yük olacaktır. O yükleri paylaştırmanız girişiminiz için önem teşkil ediyor. Böylelikle takibinizi daha iyi yapabilirsiniz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *