Girişimciliğini Kaliteli Hale Getir!

Global Entrepreneurship verilerine göre işsizlik veya ihtiyaçtan dolayı girişimciliğe yönelenlerin oranı 2013’te yüzde 8,1 iken 2014’te  42,5 ‘e yükselmiştir. Bu bağlamda istekli olarak girişimciliğe yönelenlerin sayısı azalmıştır.

 

  • İletişim becerilerini geliştirmek için büyük bir fırsat!

 

 

Global Entrepreneurs ile staj yaparken bir çok insanla tanışma fırsatı elde edebilirsin. İş ortamında yurtdışındaki gittiğin ülkede insanlarla iletişime geçerek hem farklı bir bakış açısı kazanabilirsin hem de iletişim becerilerini geliştirebilirsin!

 

  • Planlama yeteneğini geliştirmek senin elinde!

 

 

Global Entrepreneurs süresince yurtdışında olucaksın ve bunun bir takım zorlukları olabilir. Bu zorluklardan korkmana gerek yok çünkü plan yaparak her şeyi yerli yerine koymayı öğrenebilirsin!

 

  • Zaman yönetimini iyi ayarlayıp bu konuda kendini geliştirebilirsin!

 

 

Stajın boyunca bir çok işin olabilir ve kendine bu işler arasında vakit ayırmak, yeni şeyler keşfetmek isteyebilirsin. Ancak bu göründüğü kadar kolay olmayabilir çünkü ciddi bir staj süreci seni bekliyor. Zaman yönetimi yaparak istediğin şeyleri hayatına katmak senin elinde!

 

  • Özgüvenini artırmak için daha fazla bekleme!

 

 

İyi bir girişimci olmak için özgüven sahibi olmak olmazsa  olmazlardandır. Global Entrepreneurs ile staj süren boyunca çalışma arkadaşlarınla birlikte çalışarak ve sunumlar yaparak özgüvenini kısa sürede artırmak ve yerine getirmek artık daha kolay!

 

  • Esnek olmak çoğu zaman daha iyidir!

 

 

Staj süren esnasında bir çok sorunla karşılaşabilirsin. Bu bazen stajın ile ilgili bazen de yurtdışında olmanın yaratabileceği sorunlar ile ilgili olabilir. Bazen bu sorunlardan dolayı stajını bırakıp evine dönmek isteyebilirsin veya esnek olup durumlar karşısında dik durarak sorunları çözmeye odaklanabilirsin. Pes etmeyip savaşmak senin elinde!

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir