Global Citizen ile Brezilya Tecrübem

Hayatında hiç yurt dışına çıkmamış bir öğrenci olarak, bu sene artık geleceğim adına çalışmam gerektiğini fark ettim ve okul arkadaşlarımla fikir alışverişinde bulunurken AIESEC’ten haberdar oldum. Seçeneklerim arasında bir çok ülke bulunuyordu ancak ben arkadaşımın Brezilya hikayesinden çok etkilendiğim için Brezilya’ya gitmek istedim. AIESEC Ankara Gönüllüleri beni çok dostça karşılayarak, her soruma cevap verip her an yardımcı oldular.
Şimdi hatırlıyorum da gidene kadar çok paniktim hep. Hani Sivas’a Konya’ya gitmiyordum.
Brezilya’ya gidiyordum bu sefer 🙂 İlk arkadaşımı da havaalanında otobüs bileti alırken edindim.
Dedim tamam. ‘Global Citizen’ başlıyor.

1

“Cabide” ve “Diogo” ile bir ömürlük dostluklar kurdum. Orada panik yapmamayı ve her şeyin bir şekilde hallolduğunu öğrettiler. Hatta gösterdiler. Bana ilk başta “panik adam” diyorlardı. Hem insani değerler hem de materyal dünyaya dair tonla fikir paylaşımında bulunarak ufkumu genişlettim. Rio’ya gittim. Bana tek başıma nasıl hayatta kalabileceğimi bile öğrettiler ve dört şehre tek başıma gidip bir çok macera yaşadım. Hayatım boyunca elde edemediğim deneyimi AIESEC sayesinde yaşadım.

Başka kültürler tanıdım. Cem olarak, var oluşum her anlamda gelişti ve hayatımın en güzel 6 haftasını geçirdim. Bana, panik adam Cem’e bu imkanı sağladığı için AIESEC teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Cem Deniz

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.