Global Citizen ile Makedonya Tecrübem

Merhabalar ben Can, AIESEC Ankara’ya geçtiğimiz Mart ayında katıldım. Katıldığım günden beri de, ‘’Global Citizen’’ a gitmek hep aklımda vardı. Bu yüzden yaz okuluna kalmadığımı öğrendiğim gece hemen başladım proje arayışlarına. Ben Balkanları seçmiştim. Girdiğim mülakat sonucunda Makedonya  ‘Summer Story’ projesi ile eşleştim. Ve 7 haftalığına kendi yaz hikayemi yazmaya Üsküp’e doğru yola çıktım.

En baştan, karşılamaya gelen ekibin enerjisinden belliydi 7 haftanın bu kadar eğlenceli olacağı. Daha evvel birisi dünyanın hiç bilmediğin bir köşesine günün birinde etkin dokunacak dese, inanmazdım. Ama şuan ufakta olsa bi etki bıraktığımı düşünüyorum. Üsküp’te bir sürü yakın arkadaşım oldu. Herbirinden kendi kültürlerini, hayata bakış açılarını dinledim. Bunca farklılıklara rağmen gönüllülük uğruna gelmiş olmak; bizi tek noktada birleştiriyor ve aslında ne kadar da aynı olduğumuzu gösteriyordu.

1

Projem, gitmeden kafamı kurcalayan en büyük şeydi. Eğitim projesiydi ve bu alanda henüz hiç deneyimim yoktu. İngilizce öğretmenliği yapıyordum. Her ne kadar başlarda afallasam da, Üsküp’teki ekibin desteğini hep hissettim. Proje gün geçtikçe daha da eğlenceli oluyordu ve öğrettiğim her kelimeyle ben, başardığımı hissediyordum.

Bu yaz edindiğim bir sürü dostluk, sayısız anı, birbirinden eğlenceli günler ve yeni bakış açılarıyla hayatımın yazıydı diyebilirim. AIESEC, bu fırsatı tanıdığın için minnettarım sana.

Umarım bir gün herkes kendi hikayesini yazabilir.

Can Ayhan, Ankara

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.