Global Citizen ile Mısır Tecrübem

AIESEC ile yurtdışına giden arkadaşlarım zaten vardı, onlardan dolayı Global Citizen’a dair bilgim vardı. Sonra bir gün AIESEC tanıtımı için okulumuza geldiler. O gün karar verdim ve Global Citizen ile Mısır tecrübeme başladım.  Projem Event Manager olarak geçiyordu. Çocuklar için hazırlanacak 2 günlük bir kampın public relations, social media, environment kısımlarının bütünüyle ilgileniyorduk. Projem ve gittiğim ülke hayata karşı ön yargılarımı yıktı. Herkesin korkarak baktığı, neden oraya gidiyorsun diye düşündüğü bir yere gidiyordum. Fakat herkesin korktuğu bu ülkede hayatımın en güzel 50 gününü yaşadım.

 

selin gül aşık mısır
Gittiğimde yaşadığım en büyük şok Mısır’da hiç trafik ışığının olmamasıydı. Trafik tam bir kaos fakat zamanla buna alışıyorsunuz 🙂 Hem ben hem proje arkadaşlarım birbirimizin pek çok şeyini öğrendik. Ben bir etkinliğin gruplara ayrılarak bir takım halinde yapıldığını çalıştığım ofisimde öğrendim. Benim için 50 günün her anı unutulmazdı.Mısır’dan sonra bazı arkadaşlarım Türkiye’ye ziyarete geldi, onları burada kendi ülkemde görmek tarifsizdi. Hala gelsinler diye yollarını gözlediklerim var. Araplarla ortak kelimelerimiz çıktıkça sohbetimiz daha keyifli ve komik olmaya başladı bu anları hiçbir şeye değişmem.

 

AIESEC’i ilk duyduğumda; insanlar neden hiç para almadan bu kadar işi yapıyorlar diye düşünüyordum fakat bir kere Global Citizen olduktan sonra gördüm ki, gönül bağı insana pek çok şey yaptırıyor. Cesaret edin ve gidin, hayatınızın en güzel günlerini yaşayacaksınız. Kendinizi bundan mahrum etmeyin.

 

Selin Gül Aşık, İstanbul

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.