Global Citizen ile Polonya Tecrübem

“Hayat değiştiren tecrübe” gitmeden önce bu laf çok abartı geliyordu.Ancak döndükten sonra anladım ki bu tecrübenin tam karşılığı buydu.Çünkü,artık Türkiye’den ayrılan İpek ile dönen İpek farklı kişilerdi.Zorluklarla başa çıkabilen,kendi ayakları üstünde durabilen,daha öz güvenli bir İpek.

 

Geçen sene Polonya’nın Kielce şehrine gittim.Yeşilin her tonunu gördüm,sonbaharın güzelliğini yaşadım,bir mevsimi,bir ülkeyi sevdim.Projem ; Türk kültürünü oradaki öğrencilere tanıtmaktı.Türkiye hakkında algısını değiştiren,Türkleri,Türkiyeyi seven,yaz tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen öğrencilerim,arkadaşlarım oldu.En çok mutlu eden de güzel bir etki bırakmış olduğumu görmekti.Kendi kültürümü tanıtırken onların kültürlerini ve Dünya’nın farklı ülkelerinden gelen arkadaşlarımın kültürlerini de yakından tanıma,yemeklerini tatma fırsatı elde ettim.Hiçbir zaman unutamayacağım ilk öğretmenlik deneyimim,ilk öğrencilerim..

story

Sevmek için aynı dili konuşmak gerekmiyordu.Bir bakış,sımsıcak bir gülümseme,hiç bırakmayacaklarmış gibi bir sarılış yetiyordu anlaşmak için.Hasta olduğumda gece uyanıp ateşim var mı diye bakan,beni merak eden host ailem , her zaman yanımda olan dostlarım oldu. Tek başıma çıktığım bu yolda kocaman bir ailem oldu. İlklerimi yaşadığım,hayatımın en güzel 7 haftasını geçirmiş olduğum Polonya ; benim hala gündemlerini takip ettiğim,sevinip üzüldüğüm ikinci ülkem oldu.

 

Bu eşsiz tecrübe için teşekkürler AIESEC !

DENİZ İPEK BALABAN

 

 

1 cevap

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.