Global Citizen Olması Gereken 14 Türk Ünlü

Global Citizen olsa olsa kim olur dedik Türkiye’deki ünlüler arasında. Karşımıza böyle bir liste çıktı. Şaşırdık mı? Bazen. Ama uzun uzun düşündüğümüzde bu isimlerin neden Global Citizen olması gerektiğini anladık. Pardon “Global Citizen” ne mi dedin? O zaman önce buraya alalım seni.

1) Acun Ilıcalı

Son zamanlarda Adriana Lima ile adından sık sık söz ettirebilen, dünyanın dört bir yanını ulusal kanalda sunmuş olduğu programla tanıdığımız medya patronu Acun Ilıcalı’nın hala gitmediği ülkeler olduğuna inanabiliyor musunuz? Evet biz de şaşırdık. Lakin Global Citizen Programında World Issues kapsamında onlarca ülkenin onun gibi birisine ihtiyacı var. Kendisinin yönetimsel becerisi ve sorun çözme yetisi dünyaya yaramalı. Listemizin bir numarasında Acun Ilıcalı var

acun1

2) Banu (Çılgın Bediş)

Kendisini keşfetmesini istediğimiz biri daha var aslında. Global Citizen içindeki liderlik duygusunu keşfetmen için tasarlanmış kaliteyi ön planda tutan bir program. Bu sayede etki etmeyi en çok istediğimiz isimler arasında Çılgın Bediş dizisinden tanıdığımız Banu var!

banu

 

3) Mahmut Hoca

Biz gençlerle arası çok iyi değilmiş gibi görünse de Mahmut Hoca bir tane! AIESEC sunmuş olduğu programlar sayesinde dünyanın 124 ülkesine etki etmeyi amaç edinmiş bir kurum. İçindeki öğretme aşkın Global Citizen için düşünmüş olduğumuz Mahmut Hoca gibiyse, buralarda olman mutluluk verici.

mahmut

4) Efe (Kavak Yelleri)

Global Citizen programının en önemli yanlarından bir tanesi, keşfetme duygusu. Global Citizen – Culture programı ile sana sunduğumuz ülkeleri tek tek keşfedebilir, sokaklarında attığın her adımı unutulmaz kılabilirsin. “Kavak Yelleri” dizisinden hatırladığımız Efe gibi. Keşfetme duygun hiç bitmesin!

efe

5) Kıvanç Tatlıtuğ

Hepimiz onu oynadığı karakterlerden, ekranlardan biliyoruz. Lakin oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ aynı zamanda yardımseverliğiyle çeşitli çalışmalara imza atan Türk ünlülerinden. Kendisi uluslararası bir organizasyonun barış elçiliği görevini üstlenmiş durumda. Kalkınma, öğretme, eğitim gibi konulara yabancı değil senin anlayacağın. Global Citizen- Train and Develop Programı sayesinde sen de sana sunduğumuz ülkelere katkı sağlayabilirsin.

kıvanç

 

6) Türkan Şoray

Yeşilçam Sultan’ı dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen değil tek gelen isim olan Türkan Şoray sosyal farkındalık yaratmak için yola çıkmış pek çok organizasyonda gönüllü olarak bulunuyor.
AIESEC’in sunduğu Global Citizen – World Issues programı sayesinde sen de bu etkinin bir parçası olabilir, gittiğin ülkenin sosyal bir sorunu hakkında sunum yapıp; gönüllü farkındalık aktivitelerinde bulunabilirsin.

Türkan Şoray

7) Fatih Terim

Uluslararası arenada pek çok defa boy göstermiş olan, A Milli Futbol Teknik Patronumuz Fatih Terim milli takımımızın saha kenarındaki tek lideri.
Global Citizen Programları temel anlamda AIESEC misyonunu en iyi biçimde yansıtan programlardan biridir. Global Citizen – Train & Develop; kişilerin liderlik yetilerini ortaya çıkarabilecek, girişimcilik ve iletişim becerilerini kuvvetlendirmeye esas alan program serilerinden biridir.

fatih

8) Barış Manço

Dünyanın dört bir yanını gezmeyi kendine felsefe edinmiş, yaşamı boyunca pek çok farklı kültür ve insan tanımış olan Barış Manço 90’lar kuşağının hiç unutamayacağı bir insan. AIESEC’in sunmuş olduğu Global Citizen – Culture programı farklı kültürleri tanımanı, yeni öğrenme ağlarının birer parçası olmanı kolaylaştıracak şekilde hazırlanmıştır.

barış

9) Arda Turan

Liderlik doğuştan geldiği gibi sahada da öğrenilir.
Saha derken ille de  futbol sahası anlamayalım.
Global Citizen programlarının temelinde yatan duygu liderliktir. AIESEC’in sunduğu tecrübe fırsatlarından Train & Develop; liderlik duygunu keşfedip geliştirebilmen için seni saha kenarında tutmaktan vazgeçip, oyuna alır. Ve artık sen de kaptan Arda gibi sahadasın!

arda

10) Nihat Doğan

Türk televizyon tarihine adını bir dönem ‘kazımış’ olan Nihat Doğan bir lider olabilecek portansiyele sahip olduğunu çıktığı her platformda dile getiriyor. Bir şeylerin eksik olduğunu söyleyelim istedik. Liderlik doğuştan gelen potansiyelle beraber olgunlaşıp, büyür. AIESEC’in sunduğu Global Citizen tecrübesi liderlik duygusunun olgunlaşması için tasarlanmıştır. Listemizde Nihat Doğan!

nihat

11) Havuç (Çocuklar Duymasın)

Ablasının altında kendini ezdirmeyen, kafası zehir gibi çalışan bir küçük kardeşimiz havuç. Cep telefonu arkadaşlarının gözünde onu bir lider yapabilir. Ama cep telefonundan fazlasına ihtiyacın var Havuç. Global Citizen programları üniversite öğrencilerinin empati, iletişim becerileri ve farkındalık duygularının artırımı için özel olarak hazırlanmıştır.

havuç

12) Mehmet Turgut

Elindeki fotoğraf makinesini küçükken şöyle bir alıp daha da bırakmayan Mehmet Turgut, ülkenin hemen hemen bütün fotoğrafçılık bölümlerinde seminerler vermiş lakin fotoğrafçılık okumamış tek kişi! Fotoğraf makinesi hep hatırlamak istediğimiz anları ölümsüzleştirmek için kullanırız. Global Citizen da sana unutamayacağın, hep hatırlamak isteyeceğin o anları yakalama fırsatı sunuyor!

mehmet turgut

13) Nur Yerlitaş

Şimdilerde ulusal kanallardan birindeki bir yarışma da jüri üyeliği yapan ünlü modacı, yarışmacıların adeta korkulu rüyası olmuş durumda.
Global Citizen tecrübesi kişiye başka kültürler tanıma fırsatının yanında kişisel becerilerinin kazanılması için özel olarak tasarlanmıştır. Empati, iletişim becerileri gibi kişinin sonradan kazanacağı özellikleri kişiye direkt olarak katan Global Citizen olması gerektiğini düşündüğümüz sıradaki ünlü isim Nur Yerlitaş!

nur yerlitaş

14) Esra Erol

Listemizde son sırada televizyon programlarının bir dönem fenomen haline gelmiş izdivaç programlarının tek sunucusu Esra Erol var. Kendisi, toplum için bir çok yardım kuruluşunda gönüllü olarak da bulunmuş durumda. Global Citizen tecrübesi; gönüllü farkındalık yaratma amacıyla toplumun sorunları için duyarlılık yaratıp, sorun çözümünün ana parçası olmanı ister!

esra

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir