Global Citizen’da Olması Gereken Özellikler

Global Citizen’ da olması gereken özellikler Bu zamana kadar Global Citizen nedir, nasıl olunur anlattık. Şimdi sıra Global Citizen olman için bazı sahip olman gereken özelliklerde!

1.Merak

Keşfetmeye karşı ilgi duymak, dünyayı ve farklı kültürleri merak etmek ve sorgulamak bir Global Citizen’ın en önemli özelliğidir. Gittiği ülkede rahat durmaz, projesinden arta kalan zamanlarda karış karış her yeri gezer, bol bol anı biriktirir.

2.Evrensel Bir Anlayış

Başka bir ülkeye adım attığın anda kültürlerarası deneyimin başlayacak ve yeni arkadaşlarınla yaşam boyu sürecek bağlar kuracaksın. Hayata bambaşka bir kültürün penceresinden bakma fırsatı elde edecek ve bu zengin deneyimin bir parçası olma mutluluğunu yaşayacaksın.

3.Uyumluluk

Farklı kültürlerle bir arada olmak demek farklı özellikler ve alışkanlıklar demek. Birbirinizin farklı özelliklerini tolere edebilmek, hoşgörülü ve sabırlı olma özelliğini iyi kullanabilmek bu aşamada önemli olacak. Zamanla birbirinize alışacak ve birbirinizi benimseyecek, bir aile olduğunuzu farkedeceksiniz.

4.Sabır

Uluslararası bir ortamda çalışırken küçük çocuklar, anlamlandıramadığın kültürel farklılıklar veya hoşuna gitmeyen detaylar karşına çıksa da sabır ve sevgiyle yaklaşarak tüm sorunların üstesinden gelebilirsin.

5.Gözlem Yeteneği

Etrafında olup bitenlere dikkat etmen ve iyi gözlem yapman eve döndüğünde anlatacak olduğun bütün muhteşem hikayelere inanılmaz detaylar ekleyecek. Hatırladığın detayları herkes şaşkınlıkla dinleyecek.

6.Güleryüz

Son olarak yeni arkadaşların üzerinde olumlu bir izlenim bırakmak ve mutlu olmak için sıcacık bir gülümsemen yeterli olacaktır.