Global Citizen’dan Sonra Global Families Olmak

AIESEC ile dünyanın bir ucundan gelen bir stajyer için, Global Citizen tecrübesinden sonra başka bir inanılmaz tecrübe oldu bana. Şans faktörü de çok önemli tabi gelen insana bağlı olarak. Ama benim şansıma Endonezya dan çok iyi bir arkadaş geldi. Şu an ailemizden birisi olarak görüyoruz ailecek. Annem ve babam tek kelime ingilizce konuşamamasına rağmen onu ikinci oğulları olarak görüyorlar. O da anneme, anne diye hitap ediyor.

Arkadaşım gelmeden Endonezya hakkında hiçbir fikrim yok iken, şu anda imkanım olursa Endonezya’ya gitmeyi düşünüyorum. Arkadaşımı bayramda köye ve memlekete götürdüm. Hem onun için hem de diğer insanlar için çok farklı bir kültürel değişim oldu. Türk toplumunun direk içine girdi ve daha yakından tanıma şansı oldu.

Evimde kaldığı süreçte ister istemez sürekli İngilizce konuştuğum için iyi pratik oldu. Türkiye’de iken yurtdışındaymış gibi bir çevre oldu.

Genel olarak çok uyumlu biriydi. Direk çocuk gibi gördüğünü uyguluyor. Kısa sürede adapte oldu ülkemize.

Evime gelen misafir ile dostluğumuz sadece bu hafta 6 ile sınırlı kalmayıp umarım bir ömür sürer. Bu arkadaşım gittikten sonra bir daha host olmayı düşünüyorum.

Hasan Koyun, Ankara

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.