Global Citizen’ların En Çok İşine Yarayan 11 Uygulama

Yeri geldiğinde hayat kurtarıcı olabilen bu uygulamalar ile yurt dışına çıktığınızda aklınızı kurcalayacak çok daha az soru olacağına eminiz! Global Citizen olduğunuz günden itibaren telefonunuzda, tabletinizde, bilgisayarınızda ya da diğer cihazlarınızda bulunmasını şiddetler tavsiye ettiğimiz 11 güzel mobil uygulamayı sıraladık.

111

1) Packing Pro

Nerede Global Citizen olacağınız belli olduysa plan yapmanın zamanı da gelmiş demektir. Packing Pro uygulaması size seyahatiniz sırasında ihtiyacınız olabilecekleri listelemenize olanak sağlıyor. Listenizdekileri yaptıkça da tik atarak geriye kalanları görme şansınız oluyor. Pasaport, para, kıyafet, aksesuar vs. başlıkları içeren uygulama hiçbir detayı atlamak istemeyen Global Citizen’lar için biçilmiş kaftan!

2) Skyscanner

Global Citizen olarak gideceğiniz ülkeye ya da oradayken iç hat uçuşu vs. yapacaksanız en uygun fiyatlı uçak bileti bulmanıza yardımcı olacak mobil uygulama elbette Skyscanner olacak. Aktarma, gecikme, iptal vs. her türlü bilgiyi içeren bu uygulama tam Global Citizen’lık!

3) Hostelworld

Dünya’nın taaa öbür ucunda bir Global Citizen’sınız. O kadar uzaklara gitmişsiniz e birazcık gezmeden gelmeyeceksiniz herhalde değil mi? Projeniz bitti o zaman yorgunluğunuzu yeni yerler keşfederek atma vaktidir. E hepimiz de öğrenci olduğumuza göre kalacağımız yerleri de en uygun fiyattan seçmemiz gerekiyor. Bu yüzden de en büyük yardımcımız tabii ki 30 bine yakın seçeneği barındıran Hostelworld uygulaması.

4) Tripadvisor

Gittiğiniz ülkede gezmek için fırsatınız varsa Tripadvisor tam sizlik. Şehirlerin mutlaka gezilmesi gereken yerlerinin sıralandığı bu uygulamada, oralarda bulunmuş kişilerin yorum ve tavsiyeleri de mevcut.

5) Xe Currency

XE Currency de Global Citizen’lar için yararlı bir diğer uygulamalardan. Kullanıcılarına kurları hesaplama konusunda rahatlatan uygulama, internet bağlantısı mevcut olduğu zamanlarda gelişen değişimleri güncel olarak yansıtıyor. Yani Global Citizen iken içinizi kemiren ‘ay çok para harcadım galiba’ düşüncesine son vermek XE Currency uygulamasıyla mümkün.

6) Speak&Translate

İngilizce’niz çok iyi olsa bile gittiğiniz Global Citizen ülkelerinin çoğunun ana dili İngilizce değil ve İngilizce bilen sayısı ülkeye göre değişse de genel olarak az. Durun hemen gözünüz korkmasın, Speak&Translate uygulaması bu konuda en büyük yardımcınız olacak. Cebinize koyduğunuz dil kitaplarını bir kenara bırakın çünkü bu uygulama sayesinde sizinle İngilizce dışında bir dille konuşan birinin ne dediğini anlayabilecek ve o dilde karşılık verme şansına sahip olacaksınız. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve söylemek istediklerinizi kaydetmek!

7) Wi-Fi Finder

Yurt dışında olunca hele de uzun süreliyse en büyük sorunlarınızdan birinin internet erişimi olduğu anlamına geliyor. Yerel wi-fi’ları kullanmak büyük avantaj sağlıyor, hatta kimi zaman tek çözüm oluyor. Ne de olsa 6 hafta internet kullanımına ne fatura dayanır ne de TL! Bu nedenle Wi-fi Finder uygulaması tam Global Citizen’lara göre. Lokasyonunuz sayesinde çevrenizde kullanabileceğiniz wi-fi noktalarını bulmanıza yardımcı olan uygulama, Global Citizen tecrübeniz süresince en büyük yardımcınız olmaya aday.

8) ATM Finder

Lokasyonunuzu kullanarak size en yakın ATM’leri gösteren bu uygulama sayesinde yanınızda yüklü miktarda para taşımanız gerekmeyecek. Restoran ve mağaza gibi yerlerde kredi kartınız sorun çıkarsa da bu uygulama en yakın ATM’den para çekmenize olanak sağlıyor.

9) Travelsafe Pro

Yollarını bilmediğiniz, insanlarını tanımadığınız, dilini konuşamadığınız bir ülkedesiniz. ‘Başıma bir şey gelse ne yaparım?’ düşüncesi hep kafanızı kurcalıyor. O düşünceyi kafanızdan atmak için ihtiyacınız olan uygulama Travelsafe Pro. Polis, ambulans, itfaiye gibi acil durum numaraları, elçilik bilgileri gibi hayat kurtarıcı bilgileri barındıran Travelsafe Pro’yu evinize dönene kadar silmeseniz iyi edersiniz, ne olur ne olmaz!

10) Foodspotting

E Global Citizen oluyorsunuz ve bambaşka bir ülkeye gidiyorsunuz, büyük ihtimalle de o ülke bambaşka bir yemek kültürüne sahip. Bulunduğunuz süresince en ünlü yemekleri en güzel yerlerde yemek isteyecek olmanız çok doğal. Foodspotting uygulaması da bu konuda yardım alabileceğiniz en yararlı uygulamalardan. Tek yapmanız gereken ise lokasyonunuzu açmak ve sizin için en güzel, en geleneksel restoranları bulmasını beklemek.

11) Trip Journal

Sanal bir seyahat günlüğü yaratmayı sağlayan Trip Journal uygulaması, lokasyonunuzdan yararlanarak hangi fotoğrafı ne zaman nerede çektiğinizi kaydederek sizin için bir fotoğrafın yanı sıra video ve not da ekleyebildiğiniz bir albüm oluşturuyor. Yaşadığı anıları ölümsüzleştirmek isteyen ama günlük tutmaya üşenen Global Citizen’lara duyurulur!

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir