Global Entrepreneurs ile Ortaya Çıkarabileceğin 5 Girişimci Yönün

Türkiye’de her 100 kişiden 5’i girişimci. Peki, her girişimci başarılı mı? İşte seni başarılı yapacak girişimci yönlerini Global Entrepreneurs ile nasıl ortaya çıkarabileceğini yazdık.

1) Parayı iyi yönetmek!

Global Entrepreneurs ile tek başına yurtdışına çıktın hem de öğrenciyken. Peki, bu seni ne kadar korkutuyor? Merak etme korkacak bir şey yok çünkü her zorluk hayatının devamında pozitif olarak geri dönüş yapacak. Staj yaparken zorlanacaksın paran belki de yetmeyecek ancak bu şekilde paranın kıymetini bilecek ve onu yönetmeyi öğrenebileceksin.

2) Sorumluluk bilinci edinmek!

Yurt dışında staj yaparken belki de hiç bilmediğin bir ülkede olacaksın. Bir takım şeyler senin sorumluluk almanı gerektirecek şeyler olabilecek. Yalnız yaşamak, dilini ve kültürünü bilmediğin insanlarla iletişim kurmaya çalışmak bunlardan bir kaçı olabilir.

3) Farklı bakış açılarına sahip olmak!

Sadece kendi ülkende kalarak ne kadar farklı bakış açısı kazanabilirsin? Sonuçta aynı kültür ve dili konuşuyorsunuz. Ancak bilmediğin bir ülkede profesyonel bir staj çok şey değiştirebilir. Farklı kültürler ve farklı diller hayata bakış açını değiştirecek, sonuçta “her lisan bir insandır!”.

4) Zamanı yönetebilmek!

Girişimci olabilmenin en önemli kurallarından birisi de zaman yönetimi yapabilmektir. Global Entrepreneurs de sana bu beceriyi kazanman için fırsat sunuyor. Çünkü staj süren boyunca birçok işin olacak ve bazılarını en azından başlarda yetiştiremeyebileceksin. Bir süre sonra hem işlerini yetiştirebilmeyi hem de kendine vakit ayırmayı öğrenebileceksin.

5) Hem teorik hem pratik bilgi sahibi olmak!

Birçoğumuz üniversitede aldığımız eğitimlerin neye yarayacağını merak ediyoruz. İşte fırsat! Teorik bilgileri işe başlamadan profesyonel bir stajla pratiğe dökme şansı “Global Entrepreneurs” ile karşında.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir