Global Entrepreneurs’e Katılarak Liderliğini Nasıl Geliştirirsin?

AIESEC’in program katılımcılarına sunduğu Liderlik Gelişim Modeli, Global Entrepreneurs programından yararlanan kişileri nasıl etkiliyor şimdi görelim. 

Global Entrepreneurs katılımcısı sınırlarını, yapabileceklerini, değerlerini keşfeder. Geliştirmesi gereken ve zayıf olduğu yönlerinin farkına varır ve bu doğrultuda aslında kendisini tanımaya başlar. Uluslararası bir ortamda çalışırken ulaşmak istedikleri hedefleri keşfeder, kendilerini tanırlar.

 

Farklı bir ülkede, uluslararası bir ortamda çalışmak Global Entrepreneurs katılımcısını oldukça etkilemektedir. Farklı kültürden, farklı düşüncelere sahip kişilerle aynı ortamda çalışmaktadır ve o kültürleri tanıma şansı elde eder. Diğer ülkelerin realitelerini o ülkenin vatandaşlarından dinler, toplumsal ve ülkeler arası sorunlar hakkında bilgi dağarcığını genişletir. Dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek için aktif bir rol oynayarak dünya vatandaşı olduğunu hissetmektedir.

 

AIESEC Solution Oriented

 

Global Entrepreneur katılımcısı tecrübesi boyunca karşılaştığı sorunları kendi başına çözerek, pes etmemeyi öğrenir. Start-up ortamında veya iş dışında karşılaştığı sorunlar hakkında hayıflanmak yerine çok yönlü düşünme ve çözüm üretme arayışına girerler.

 

 

Program katılımcısı tecrübesi boyunca çevresindeki kişilerle aktif bir şekilde iletişimde olarak düşüncelerini doğru bir şekilde ifade etme fırsatı yakalarlar. Farklı konulardan konuşarak bilgi ve kültür dağarcıklarını geliştirirler. Birlikte çalıştıkları iş arkadaşları ile iş birliği yaparak birbirlerini etkilerler. Tecrübe sonunda katılımcı kendini daha rahat ve doğru bir şekilde ifade ederek zengin içerikli konuşmalar gerçekleştirir, çevresine pozitif etki eder.

Liderlik Gelişim Modeli’nin yukarıdaki elementlerinden de görüleceği gibi Global Entrepreneurs programı ile liderlik yeteneklerinizi keşfeder ve bu yetenekleri geliştirme fırsatı bulursunuz.

Global Entrepreneur olmak için

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir