Global Talent Olmaması Gereken Efsanevi 15 Hollywood Karakteri

Herşeyden önce adam ol denmesi gereken bir kaç Hollywood karakterinin neden Global Talent olamayacağını anlamanız için bir liste hazırladık. Ha Global Talent ne diyorsan o başka!

 

1) Jack Sparrow

Johnny Depp tarafından canlandırılan Jack Sparrow; hangi tarafta olduğu sorulduğunda “şu anda mı?” diyerek anlık bir tahmin yürütülmesi gereken, fevkalade bir şekilde canlandırılan, güvenilmez, inanılmaz, muhteşem bir karakterdir. Zor durumlarda çözümü genellikle kaçışta bulan Kaptan Jack Sparrow için malesef bir Global Talent’sın diyemiyoruz. Çünkü tecrübenin yaşanacak zorluklarla geleceğine inanıyoruz!

jack

2) Joker

İlk olarak Jack Nicholson’ın daha sonrada Heath Ledger’ın canlandırdığı kaostan beslenen bu efsane karakter pervasız söylemleri ile karşısındakini kendisiyle bile çelişir duruma getirebilir. Sunduğumuz liderlik tecrübelerine kendini kapatmayı tercih eden sevgili Jokere sesleniyoruz: Dünyanın sorunlara çözüm üretecek genç liderlere ihtiyacı var!

joker

3) Darth Vader

David Prowse’un oynadığı, Star Wars’un Dart Vader karakteri galaksinin kötü adamını temsil ediyor. Siyah pelerin giyen, yüzünde maskesi ile dolaşan ve garip bir şekilde nefes alan Darth Vader karakteri için ise ofis ortamında maalesef bu maskeler yasak!

darth

4) Gollum

Gollum belki de “kıymetlimissss” repliğiyle hayat boyu akıllarımızdan silinmeyecek bir karakterdir. Global Talent ile sağlayacağımız profesyonel iş ortamında aradığın ’yüzük’ olmadığından sende bir Global Talent göremedik.

gollum

5) The Bride

Kill Bill filminden tanıdığımız intikam duygusu fazlasıyla güdülelenmiş bu karakterin yurt dışında staj yapacağı profesyonel ortamda en ufak şeyden nem kapıp katliam çıkaracağından korkmuyor değiliz.

bride1

6) Lord Voldemort

Hepimizin bildiği gibi Harry Potter serisinde  Harry Potter’ın azılı düşmanıdır. Ralph Fiennes’ın canlandırdığı bu karakter kötülüklerin babası olduğundan Global Talent’la dünyaya pozitif etki edebileceğini pek düşünmüyoruz.

voldemort

7) Tony Stark

Robert Downey Jr.’ın hayat verdiği bu karakterimiz bilgi birikimi ve teknolojiye son derece hakim halinden dolayı bir Global Tech Talent ile Yazılım ve Programlama alanında verilebilecek staj tecrübelerini malesef ki çoktan almış gibi görünüyor.

tonystark

8) Tony Montana

Scarface filminde, Al Pacino’nun canlandırdığı acımasız gangster Tony Montana karakteri gerçekten de sinema tarihinin en unutulmazlarından. Acımasız gansterimiz teorik bilginin pratiğe döküldüğü Global Talent ile sağlanan staj imkanından yararlanmak için fazla ürkütücü gibi duruyor.

tony montana

9) V

Varolan düzene aykırı ve isyankar haliyle bildiğimiz bu karakter çalışacağı uluslararası bir çalışma ortamında Global Marketing Talent ile uluslararası pazarlama alanında müthiş tecrübeler edinebilir fakat tanımlanamayan gülümsemeye sahip maskesiyle ofiste dolanan bir V çalışanlar tarafından fazlaca garip karşılanabilir.

v

10) Magneto

İnsanların mutantları yok etmeye yönelik savaşlarını konu alan X-Men’deki Magneto karakteri, insanlar ile mutantlar arasında kalıcı barışın olabileceğine inanmamaktadır. Sahip olduğu bilgi birikimi ile Global Education Talent adlı programımızdan yararlanarak eğitmenlik, okul öncesi öğretmenliği gibi alanlarda staj yapabilirdi fakat dünya barışına inancı olmayacağından yetiştirmek istediğimiz bir lider tipi değildir. Kusura bakma Magneto!

magneto

11) Maske

Jim Carrey’nin mizahi karakterini en uçlara taşımasına imkan vermiş olan bir karakterdir Maske. Fazlasıyla iyi birisi olduğu için çevresindeki herkes tarafından ezilen banka memuru Stanley Ipkiss, bulduğu gizemli maskeyi takmasıyla tamamen zıt mizaçlı fantastik bir karaktere, “Maske”ye dönüşüverir. Ofiste dolanan yeşil maskeli bir tip sizce de biraz absürd kaçmaz mı?

mask

12) Yoda

Yeşil karakterlerden devam edelim. Star Wars serisinin belki de en bilinen karakterlerinden birisidir. Kendisi o kadar atlayıp zıpladıktan sonra bastonu yerden alıp topallamaya devam etmesiyle hepimizin suratında “Noluyo yahu?” ifadesinin belirmesine yol açmıştır. Global Talent genç liderlerin kendi potansiyellerini keşfetmelerini ve liderlik yolculuklarına başlamalarını amaçlar. Sevgili Yodamız bir stajyer için biraz fazla yaşlı gibi.

yoda

13) Hannibal Lecter

Gelelim Hannibal Lecter karakterine. Genelde sevmediği insanları yemesiyle hatırlanan, klasik müzik ve resim tutkusu olan, yamyamlığı haricinde kibarlığını ve titizliğini elden bırakmayan, son olarak da gurme oluşuyla bizleri hayrete düşüren bir karakterdir. Farklı kültürlere açık ve ilgili alanlarda iş tecrübeleri olan Global Talentlarda aramadığımız bir özelliktir insan yemek!

hannibal

14) James Bond

Açılsın kapılar, yıkılsın tüm engeller! Bunun için bir tek açıklama yeter. Aklın ve gücün birleşimi olan ajan 007. Patlamaların arasından bir şövalye edasıyla, muazzam ve benzini asla bitmeyen arabasıyla (ki parçalanması zorunludur bu arabanın) ilerler. Aksiyon ve patlamalara alışmış ajan 007’nin  gizli yürüttüğü ajan hayatı ile Global Talent’ı yürütmesi son derece zor.

bond

15) Ajan Smith

“Üzgünüm. Burası çıkmaz yol” repliği , siyahlar içindeki kıyafetleri ve gözlüğü ile Matrix’den tanıdığımız bu karakter dünyaya ve evrene karşı sorgulayıcı tutumunu takdir ediyoruz fakat özgürlük, barış, sevgi, gibi olguların insan zekasının, anlamsız ve amaçsız geçici idealleri olduğunu savunduğundan bizim için Global Talent değilsin. Bizim dünya barışı adına çözüm üretecek insanlara ihtiyacımız var,  bilgisayar virüslerine değil!

smith

1 cevap
  1. Anonim
    Anonim says:

    It’s actually a nice and useful piece of info. I am happy that you simply shared this helpful information with us.
    Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

    Cevapla

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir