Hayal Ettiğin Dünyada Yaşamak İster Misin?

Hepimizin idealleri vardır ve bu ideallerimiz yaşadığımız çevreye ailemize arkadaşlarımıza hatta arkadaşlarımızın hayallerine göre bile az çok şekillenir ama bazı insanlar vardır ki buna izin vermezler. İşte onları herkesten ayıran en temel özellik budur. Onlar sınırlarını aşmış farklı dünyalar tanıma tutkusu peşinde koşanlardır. Kafesin dışına çıkıp özgürlüğün tadını çıkarmak, hayal ettiğin dünyada yaşamak sence de çok hoş olmaz mı?

Peki Kendi Dünyanda Nasıl Yaşayacaksın?

Öyle durup saha kenarında 12.adam olmak hep ısınır durumda bekleyip kaderinin değişmesini başka birinin ağzından çıkacak sözlere bağlamak sence de sıkıcı değil mi? Nasıl olacak bu iş? Çık farklı kültürler tanı yeni insanlarla tanış bakış açını genişlet. Her insan ayrı bir dünyadır mottosuyla gez. Sen bir konu hakkında böyle düşünüyorsun ama seninle aynı şartlara sahip olmayan kişiler farklı coğrafyalarda yaşayan insanlar nasıl düşünüyor. Onlarla tanış kültürler arası konjugasyon köprüleri kurarak hayata bakış açını değiştirebilir sen de hayallerindeki dünyayı belki de hayal ettiğinden daha fazlasını da yaşayabilirsin.

 

 

Hayallerini Yaşarken Başkalarına da Fayda Sağlamak İster Misin?

Yaşa öğren uygula ve yeni daha güzel bir dünya oluşumunda senin de katkın olsun. Hiç tanıdığın biri düşün ne tanışmışlığın ne akrabalık ne oturduğun mahalle ne de dilin hiçbir ortak paydan yok senin sayende mutlu olsun istemez misin? Başkalarının mutluluğunu görmek gerçekten de mükemmel bir duygu. Onların sorunlarına çözüm olmak hatta bir tebessümünüz bile yeter.

Gençsin, Gencim, Genciz!

Hayallerini gerçekleştirmek için belki de son şansın. Öğrencilik yıllarımız hayatımızda en unutulmaz anılarımızın yaşandığı en çılgın zamanlarımızın geçtiği dertsiz tasasızca güldüğümüz yıllarımız. Bu anılarımıza yeni bir anı farklı bir deneyim eklemek hoş olmaz mı? Neden olmasın ki?

Burada Devreye Global Citizen Giriyor

Aklında hemen bir şey tasarlama. Onlar da senin benim gibi üniversite öğrencileri. Hepsi hepimiz senin gibi başkalarına yardım etmek onların mutluluklarından biz de mutlu duymak için buradayız. Yurt dışında hayatını değiştirecek hayatını şu ana kadar ve bundan sonrası olarak ikiye ayıracak eşsiz bir tecrübe yaşamak ister misin? Kendi kültürünü 1 verip karşılığında 10 katı geri alacağın bir ortam.

Peki Nedir Bu Global Citizen?

Senin-benim gibi, üniversiteli, çılgın, tabiri yerindeyse kanı kaynayan gençlerin yurt dışında ülke fark etmeden dil din ırk ayrımı yapmadan yeni bir tecrübe yaşamamız için oluşturulmuş bir platform. Yurt dışında 6-8 hafta süresince farklı ülkelerde bulunup onlarla kültür köprüleri kurup hepimizin insan olduğu gerçeğinin farkına varıp daha iyi savaşsız bir dünyayı oluşturma süreci. Savaşsız herkesin birbirinin haklarına, kültürlerine saygı duyduğu bir dünyada yaşamayı düşünsene. Seni de heyecanlandırmıyor mu?

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir