Hayata Farklı Bir Yerden Bak!

Üniversite okumanın tek başına yetmeyeceği bir zamanda yaşıyoruz. Farklı bir şeyler yapmak istiyorsun. Kendini geliştirmenin farklı yollarını arıyorsun. Bulduğun yollarda ise tek bir noktaya odaklılık var. Sen bunların eksik kaldığını düşünüyorsun. Seni hem kişisel olarak geliştirebilecek hem de deneyimlerine ekleyebileceğin bir programımız var! Global Citizen!

 

Global Citizen 6-8 haftalık sürelerde yurt dışında gerçekleştireceğin sosyal sorumluluk projelerini kapsayan bir programdır. Peki seni her anlamda nasıl geliştirecek bu proje? İşte cevapları!

 

 

AIESEC, dünyanın 126 ülkesinde var olan bir organizasyon. Sen de bu organizasyonun bir parçası oldun artık. Global Citizen programı ile gittiğin projede hem gittiğin ülkenin kültürünü öğrenirken hem de aynı proje için gelmiş farklı ülkelerden insanların kültürlerini öğreneceksin. Yani sen bir ülke tanımaktan daha fazlasını yaşayacaksın. Tam bir ‘‘Dünya Vatandaşı’’ olacaksın!

 

 

Global Citizen olmaya karar verdin. Bu kararı almış olman bile bir ayrıcalık bunu biliyorsun. Çünkü konfor alanından çıkıp hiç bilmediğin bir yerde 6 haftanı geçireceksin. Dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla tanışıp onlarla ortak çalışmalar yürüteceksin. Hem gittiğin ülkenin şartlarına ayak uydurmaya çalışacaksın hem de güzel bir proje ortaya çıkarabilmek için çabalayacaksın. Yani ‘‘Kendini Tanımak’’ dedikleri şeyin burda olacağını göreceksin.

 

 

Kendine en uygun projeyi seçip gittin. Bu projelerin sosyal sorumluluk projesi olduğunu biliyorsun. Yani kendine bir şeyler katarken aslında çevrendekilere daha çok şey kazandıracaksın. Söylediğin her sözün, yaptığın her hareketin birilerine etki ettiğini göreceksin. Ve belki hayatın boyunca başkalarına böylesine etki edebildiğini çıplak gözle göremeyeceksin.

 

 

AIESEC Solution Oriented

 

Yaptığın projede karşına değiştirmek isteyeceğin şeyler çıkacak. Ya da gittiğin ülkede yaşayacağın birkaç sıkıntın olacak. Sen ise bunlar karşısında yapıcı olmayı öğreneceksin. Hızlı ve doğru adımlarla bu problemleri aşmayı başaracaksın. Bundan sonra hayatına ‘‘Çözüm Odaklı’’ biri olarak devam edeceksin!

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir