Kampta 7 kişiydik ve her birimiz farklı ülkelerden seçilmiştik

Büyük bir heyecan ve merakla başladım yolculuğa. Rusya’ya indiğimde beni karşılayan AIESEC üyeleri çok güler yüzlü ve yardım severlerdi. İlk günlerimiz hostelde geçti , koşullarımız çok iyi olmamasına karşın orda asıl bulunma amacımız kötü koşulları görmezden gelmemi sağladı. 53 kişi farklı farklı ülkelerden tek bir amaç için orda buluşmuştuk. Bu duygunun yaşattığı his bambaşkaydı ve yeni insanlarla tanışıp dünyanın dört bir yanındakilerle aynı duyguları paylaşabilmenin verdiği his inanılmaz.

Çalışma yerlerimize yani kamplara dağıldığımızda koşullar hostele göre bir derece daha kötüydü ama alışmam 2 günümü aldı ve birkaç gün sonra farkettimki yeni insanlarla tanışıp bir şeyler paylaşabilmek hepsinden ağır basıyor. En şanslı insanlardan bir tanesiydim çünkü kampta 7 kişiydik ve her birimiz farklı ülkelerden seçilmiştik. Kamptaki gönüllülerle tam anlamıyla kardeş gibi olduk bir süre sonra. Bunların yanında çocuklara eğitim vermenin onların gözlerinin içindeki o mutluluğu görebilmenin verdiği haz bambaşka.

Bir çoğuyla hala iletişim halindeyim. AIESEC, Rusya deneyimi ile bana hem kendimi hem ingilizcemi geliştirmem açısından faydalı oldu. Şu an eminimki dünyanın herhangi bir yerine gitsem bir dostum ve kalıcak yerim her zaman mevcut.

Alptuğ Ika, Rusya

 
 
Dünyanın dört bir yanındaki Global Citizen Fırsatlarını görmek için tek yapan gereken kayıt olmak!