Kolayca Tahmin Edebileceğiniz 10 Şehir!

1.Şehir

Yaklaşık 13 milyon nüfusa sahip, bir çok farklı dili  ve kültürü içinde barındıran dünyanın en büyük 3. kenti olan bu şehri tanıyabildin mi? İpucu;  Bollywood olarak bilinen Hint Sinema endüstrisi burada yer almaktadır.

2057669339_247d2a12fe_b

BOMBAY

AIESEC hem 6 haftalık Global Citizen, hem de 1’yıla kadar kurumsal iş tecrübesi fırsatı sunan Global Talent programı ile Hindistan’da eşsiz tecrübelerini sunmaya devam ediyor. Hindistan’da sosyal sorumluluk ve staj deneyimi yaşayan kişilerin tecrübelerini okumak için hikayeler sayfasını da ziyaret edebilirsin!

2.Şehir

2014 Dünya Kupasına ev sahipliği yapmış, 2016 yılında yaz olimpiyatlarına da ev sahipliği yapacak olan, Güney Amerika’nın göz bebeği olan bu şehri tanıyabildin mi? İpucu; dünyanın en büyük heykellerinden biri olarak kabul edilen «Kurtarıcı İsa Heykeli» bu şehirde yer almaktadır.

8376556033_bb72f5e5e2_b

RIO DE JENERIO

Brezilya’ gelişmiş olduğu IT ve pazarlama sektörü ile dünyanın bir numaraları arasında yer almaya devam ediyor. Dilediğin AIESEC programı ile Brezilya’ya uçmak için programlarımıza ait sayfalara göz atabilirsin!

3.Şehir

Milenyum yılında Avrupa’nın başkentliğini yapmış, muhteşem mimarisi ve yapılarıyla insanı etkileyen, yılda yaklaşık 7 milyon turisti ağırlayan bu muazzam şehri tanıyabildin mi? İpucu; Dünyanın en büyük alışveriş merkezi bu şehirde bulunmaktadır.

2431013732_329e67fbc5_b

KRAKOW

Polonya’nın ve diğer bir çok Avrupa ülkesinin göz bebeği konumunda olan Krakow hem turistik hem de sosyal çalışmalarda adından söz ettirmeyi başarabiliyor! AIESEC ile Polonya’da sosyal sorumluluk projeleri ya da kurumsal staj deneyimini yaşayabilirsin.

4.Şehir

Belki de bu resim sayesinde rahatlıkla tanıdığın bu şehir, dünyanın en zengin şehri olarak kabul edilmekte olup İzmir’in de kardeş şehridir. 11 milyon nüfusa sahip bu şehri tanıyabildin mi? İpucu; Dünyaca ünlü Kızıl Meydan bu şehirde bulunmaktadır.

9419424_e19fb25896_b

MOSKOVA

Anlatılanın aksine bir o kadar da sıcak insanlarla dolu olduğunu anlaman için en az bir kez gitmen gerekiyor! AIESEC ile Rusya’da yazılım alanı ile ilgili bir çok kurumsal firma ile iletişime geçip iş imkanlarından yararlanabilirsin. Ayrıca sosyal sorumluluk kısmında da hiç de geri kalır değiller 🙂

5.Şehir

Küçük bir balık kasabasından dünyanın en kalabalık kentine dönüşen bu şehir Çin’in en önemli ticaret merkezlerinden biri olarak bilinmektedir. 100 metrenin üzerinde 100’den fazla gökdelene sahip bu şehri tanıyabildin mi? İpucu; bu şehir Doğun’nun Paris’i olarak bilinmektedir

4271457546_144d4d5803_b

ŞANGAY

O kadar uzağa gitmeye ne gerek var sorusunun cevabıdır aslında Şangay, Tabi ki AIESEC ile Şangay tecrübesini de yaşayabilirsin!

6.Şehir

2004 yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış ve Antik Yunan medeniyetinin başkenti olarak bilinmekte olan bu şehri tanıyabildin mi? İpucu; bu şehrin ismi, koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir!

Grèce Juin 2001 Athènes L'Acropole

ATİNA

Yunanistan’a otobüsle bile gidebileceğini biliyor musun? Yanı başında duran bu mükemmel deneyimden istediğin AIESEC programı ile yararlanmak senin elinde. Teleperformance firmasında kurumsal iş tecrübesini Yunanistan’da yaşayabilirsin!

7.Şehir

17 milyonu aşan nüfusa sahip bu şehir 1979 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Arap dünyasının ve Afrika’nın en büyük şehrini tanıyabildin mi? İpucu; Dünyanın yedi harikasından biri olarak bilinen Keops Heykeli burada bulunmaktadır!

6647700433_a4576d24dc_b

KAHİRE

Gerçekten otantik bir kültüre ait bir ülkede yaşadığını Kahire’ye gittiğinde daha iyi anlayabilirsin. Sahip olduğu üniversite sayısı ve genç nüfusla AIESEC programlarında yüksek tercih oranına sahip.

8.Şehir

Güney Amerika’da yer alan bu şehir, inanması güçte olsa büyük bir nehir üzerine kurulmuştur. 60.000 adet taksi bulunan bu şehri tanıyabildin mi? İpucu; 10 milyon nüfüsuyla dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir.

5388470957_d8bd8b6170_b

MEKSİKO

Maya’lardan bu yana Güney Amerika’da önemini hiç kaybetmeyen bir şehir. AIESEC ile de gidebileceğini unutma!

9.Şehir

Avrupa’da bulunan bu şehir 1. Dünya Savaş’ında çok zarar görmediği için tarihsel yapılarını bugüne kadar koruyabilmiştir. “Altın Şehir”, “Doksanların Sol Bankası”, “Masal Şehri”, “Şehirlerin Anası” ve “Avrupa’nın Kalbi” gibi isimlerle de anılan bu şehri hatırlayabildin mi? İpucu; bu şehir Geçmişte Çekoslovakya’nın da başkentiydi.

4632709330_05096e0d82_b

PRAG

Hem eğlence hem de ticaret merkezi olma özelliğini büyük ihtimalle yüz yıllar boyunca korumaya devam edecek bir şehir. AIESEC ile bu mükemmel şehirde Global Citizen olma şansın var!

10.Şehir

Atlas Okyanusunun kıyısında bulunan dünyanın en önemli liman kentlerinden biridir. Bir çiçeğe de ismini veren, uzun yıllardır turistlerin ilgisini çeken bu şehri tanıyabildin mi? İpucu; 1942 yapımı dünyaca ünlü Hollywood filmine ismini vermiştir.

7401109748_ec657bf001_b

KAZABLANKA

İşin açığı adını duyunca hepimizin bir garip olduğu bir şehirdir Kazablanka. Sahip olduğu egzotiklikten mi desek ismindeki o garip gizemden mi bilemedik… AIESEC ile Fas’a gidip bu şehri görmen işten bile değil!

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir