Korkuları ve Çekinceleri Bir Kenara Bırakın

Hayatımda geçirdiğim en güzel ve heyecanlı yılın geçen yıl Hindistan’da geçirdiğim bir yıl olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu fırsatla AIESEC aracılığıyla tanıştım ve bir an bile bu kararımdan pişmanlık duymadım.

1 (4)

 

Dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla tanışıp inanılmaz eğlenceli vakit geçirdim, aynı zamanda da başka hiçbir yerde edinemeyeceğimi düşündüğüm bir iş ve hayat tecrübesi kazandım. Bu süreçte, zaman zaman zorlayıcı anlar yaşadım tabi ki ama bu anlar da öğrenme isteğimi daha çok kamçıladı. Oradaydım ve bir şekilde her türlü zorluğun üstesinden zamanla gelecektim. Bunu bir kere kafanıza yerleştirdikten sonra üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluğun sizi engelleyemeyeceğini düşünüyorum. Bunu özellikle Hindistan gibi çok tatlı bir ülkede tecrübe etmiş biri olarak diyebilirim ki, korkuları ve çekinceleri bir kenara bırakarak zihninizi her türlü zorlukla mücadeleye hazırladığınız zaman hayattan zevk almaya başlıyorsunuz. Çünkü zorlukların üstesinden tek başınıza gelebildiğinizi görmek ve bu süre zarfında harika dostluklar edinebilmektir bence değerli olan.

1 (2)

AIESEC sayesinde şahane bir firma ve bu firmayı asıl şahane yapan muhteşem insanlarla tanıştım, aynı zamanda Hindistan’ın harikalarını da olabildiğince keşfetme imkanım oldu. Bu fırsatı zamanında görüp kaçırmadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Hande Gümüşkaya, İzmir