Küçük Adım Büyük Lider

Harika fikirleriyle yerinde duramayan ve bu fikirleri başkalarıyla paylaşmaya can atan sevgili üniversite öğrencisi, bizde tam sana göre bir şey var!

1) Dünya’yı Kucakla!

Fikirlerini sadece arkadaş çevrenle paylaşmak yerine 126 farklı ülkedeki diğer üniversite öğrencileriyle paylaşmak çok güzel olmaz mıydı? Aklına gelebilecek her ülkede en az bir arkadaşının olması ve onlarla bir sürü değişik konu hakkında yapacağın şahane konuşmaları düşün. Bu seni de şimdiden heyecanlandırmadı mı?

2) Farkındalığınla Farklılık Yarat!

Ülkendeki ve Dünya’daki olayları yakından takip ettiğin gibi, bu konular hakkında söylemek istediğin bir sürü fikirlerin olduğunu biliyoruz. Bu güzel fikirlerini başkalarıyla paylaşarak, aynı hedefte güzel işler başarabilirsiniz. Göreceksin ki, bir kişiye söylesem ne olacak dediğin düşüncelerinle birçok insanın hayatını değiştirmişsin.

 3) Etki Altına Al!

Üniversite hayatından sonra iş hayatına atılacak bir birey olarak, katılacağın iş görüşmeleri ve toplantıların olacak. Rakiplerini elemede yardımcı bir başka özelliğin de kendine olan güvenin olacak. Daha önce liderlik yaptığın veya içinde bulunduğun takımlarda aldığın tecrübelerin tohumları, sana burada çok yardımcı olacak.

4) Çözüme Odaklan!

Hem okul, hem iş hem de normal yaşantında, gerçekleştirmek istediğin işlerin önüne birçok engel çıkabilir. Ama şunu unutmamalısın ki, her şeyin bir çözümü vardır. Bazen bu çözümleri çok kolay bulabilirsin ama bazen de risk alman gerekir.  Mantıklı düşünüp aldığın risklerin sonucunda sorunlarını çözüp, bu zorlukların getirdiği tecrübelerle ilerideki işlerinde daha az hata yapıp, çözüm yollarını daha çabuk bulduğunu fark edeceksin.

5) Global Leader Ol!

Sınırlarını aşıp, fikirlerini serbest bırakmanın, kendini geliştirip Dünya’ya etki etmenin zamanı geldi diyorsan, bir tıkla Global Leader olup, liderliğini hem kendine hem de Dünya’ya gösterebilrsin.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir