Küçük Prensin Global Citizen Olabileceğinin 5 Kanıtı!

Hepimizin bu yaşına kadar belki defalarca okuduğu Küçük Prens! Her okuduğunuzda yepyeni şeyler öğrenirsiniz. Biz de Global Citizen tecrübesini yaşamış bir Küçük Prens hayal ettik!

1) Global Citizen olan birinde ilk olması gereken özellik önyargısız olmaktır.

“Kendini yargılamak başkalarını yargılamaktan daha güçtür. Kendini yargılamayı başarabilirsen gerçek bir bilgesin demektir.”

2) Global Citizen olduğunda karşılaşabileceğin farklı farklı durumlar olacaktır. Sen bu durumların karşısında dimdik durabilmelisin!

“Kelebeklerle tanışmak istiyorsam, bir iki tırtıla katlanmayı öğrenmek zorundayım.”

3) Her zaman pozitif olabilmeli bir Global Citizen!

“Eğer milyarlarca yıldızdan yalnız birinde tek bir örneği olan bir çiçeği seviyorsan, yıldızlara bakmak bile mutlu hissettirir insana kendini. ‘Çiçeğim oralarda bir yerde’ dersin kendine.”

4) Bir Global Citizen dünyadaki her şeyi sevebilmeyi öğrenen ve öğreten insandır!


“Siz tıpkı tilkinin benimle karşılaşmadan önceki hali gibisiniz. Dünyadaki binlerce tilkiden yalnızca biriydi o. Ama ben onunla dost oldum ve şimdi artık o özel bir tilki.”

5) Ve tabiki Global Citizen demek sabırlı olmak demektir!

“Çok sabırlı olmalısın” dedi tilki ” Önce karşıma şöyle uzağa çimenlerin üstüne oturacaksın. Gözümün ucuyla sana bakacağım, ama bir şey söylemeyeceksin. Sözler yanlış anlamaların kaynağıdır. Her gün biraz daha yakınıma oturacaksın”

 
 
Dünyanin dört bir yanindaki Global Citizen Fırsatlarını görmek için tek yapan gereken kayıt olmak!