Kurulan Her Hayalin Gerçek Olması Adına!

İsmim Efe. Hayatı Global Citizen programı ile değişmiş binlerce gençten birisiyim. Brezilya Sao Paulo’da bir sivil toplum örgütünün, pazarlama bölümünde çalıştım. Pazarlama anlamında öğrendiklerim bir yana, edindiğim hayat tecrübesi, bir üniversite öğrencisinin kendini geliştirmek adına hayatına katabileceği en anlamlı tecrübeydi. Kendiniz gibi başka ülkelerden gelmiş onlarca gençle yabancı bir ülkede 6 hafta geçirirken, yaşadığınız paylaşım ve arkadaşlıklarla aslında onlarca ülkeyi de gezmiş oluyorsunuz.
Hiç tanımadan yanına gittiğim ve beni orada ağırlayan AIESEC gönüllülerinin artık tümü benim ailem. Bana evini açan insan, artık benim Brezilya’daki bir kardeşim.
Dünya’yı değiştirmek uğruna farklı ülkelerden geldiğimiz tüm arkadaşlarım artık benim birer dostum. Ben artık rahatça “insanlık adına bir şey yaptım” diyebilen, kendi ayakları üzerinde durabilme adına;
en büyük tecrübelerden birini yaşamış,
yeni kültür ve insanlar adına ön yargılarından tamamen arınmış birisiyim.

Efe_Uluirmak_GC_Story
Her kıtanın kültürünü hayatına taşımış, Brezilya’lı ihtiyaç sahibi çocuklar için 6 haftasını ayırmış, ve “önce insan” diyebilmenin bilincine varmış bir Dünya Vatandaşıyım.
Brezilya’da geçirdiğim hiçbir güne paha biçilemez.
Bana daha iyi bir dünya, daha iyi bir insanı yetiştirme adına hala bir şeylerin olabileceğini gösterdiğin için,
Teşekkürler AIESEC!

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.