Kurumsal Staj Programının Sunduğu 5 Değer!

İyi ve etkili bir lider olabilmek için vizyon edilen şeyin gerçek bir eyleme dönüşmesi gerekmektedir. Bu vizyon ve hedefleri gerçekleştirebilmek için ise en büyük etkiyi yaratabilecek alanlara  odaklanmak ve çabalamak en doğru adım olacaktır.  Peki bu adımı atarken AIESEC sizin nasıl yanınızda olabilir? Kurumsal staj programımız size hangi değerleri katabilir? Birlikte okuyalım!

 

1) Kendinize sağlam rehberler bulun!

 

 

İlerlemek istediğiniz yolda atacağınız adımları belirlerken araştırmak, sorgulamak ve tecrübesi olan kişilere danışmak çok önemli bir noktadır. Sizi geliştirebilecek bu yöntem ile içinizdeki lidere ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Global Talent programında edineceğiniz profesyonel tecrübe size bambaşka kişilerden ve kaynaklardan birçok yol keşfetmenizi sağlayacaktır.

 

2) Vizyonunuzu netleştirin!

 

 

Belirlediğiniz amaç doğrultusunda ilerlemek sizin her zaman daha hızlı yol almanızı sağlayacaktır. Sizi daha güçlü hale getirecek olan da edindiğiniz vizyon olacaktır. AIESEC ile çalışmaya başladığınızda hen AIESEC’in hem de çalıştığınız kurumun sahip olduğu vizyon sizin de kendinize edinmiş olduğunuz vizyonu şekillendirecek bir potansiyeldir.

 

3) Kararlı olun!

 

 

 

Kararlı olmak, yapabileceğine inanmak ve vazgeçmemek kendi liderlik serüveninizin yarını oluşturacaktır. Global Talent programı da konfor alanınızdan uzaklaşmanızı ve yepyeni şeylerle karşılaşmanızı sağlar. Bu süreçte yaşayacağınız tüm zorluklarla başa çıkabilmek liderliğinizin en büyük göstergesi olacaktır.

 

4) Duygusal zeka oluşturun!

 

 

Duygusal zeka dediğimiz şey, sizi bazen yıpratabilecek bazen de büyük bir motivasyon sağlayacak şeyleri control altında tutabilmektir. Zorluklar karşısındaki tutumunuz bunu şekillendiren önemli bir etmendir. Global Talent ile gittiğiniz yerde sosyal hayatınızdan uzak farklı bir çevre ile karşılacaksınız. Bunu kontrol edebildiğinizde duygusal zekanızı ön plana çıkarıp kendinizi ve çevrenizi idare edebilme yeteneğini kazanırsınız.

 

5) Hatalarından ders çıkar!

 

 

 Aslında her bireyin yapması gereken bir kriterdir hatalarını kabul edip ders çıkarabilmek. Fakat bunu yapabilen kişiler gerçek bir lider olma yolunda ilerleyen bireylerdir. AIESEC’in sunmuş olduğu Global Talent tecrübesi, çalışmaya başladığınız kurumda hatalar yapmanızı ve bu hataları sahiplenebilmenizi sağlar.

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir