Neden Senin de Hikayen Olmasın ?

Hep ‘‘Hayat Değiştiren Tecrübe’’ diyoruz Global Citizen için. 6 haftada insanın hayatı nasıl değişebilir? Sosyal sorumluluk dediğimiz şeyi gerçekten yaşatıyor mu bu program bize? Projelerden dönerken aklımızda neler kalıyor? Şimdi bunları ilk ağızdan öğrenme zamanı. Global Citizen ile farklı ülkelere gidip projelere katılmış arkadaşlarımızın anılarına konuk olalım!

 

 

Sabuhi, Slovenya’da yaşadı o unutulmaz tecrübeyi. Öncelikle kendini keşfetti. Global Citizen ile geleceğine nasıl yön vermesi gerektiğine karar verdi! Artık atacağı adımlar daha doğru olacak!

 

 

Makedonya’da çocuklarla birlikte yaptığı projeden bambaşka biri olarak döndü Duru. Başkalarının da gelişiminin ne kadar önemli olduğunu fark etti. En önemlisi insanların hayatında ufak ama kalıcı dokunuşlar yaptı!

 

 

Aysun, hayatının en değişik altı haftasını Mısır’da geçirdi. Farklı bir kültür ve alışkın olmadığı bir hayat ile karşılaştı.  Ama döndüğünde çok farklı bir kişiydi. Çünkü o kendine güvenmeyi öğrenmiş, tek başına dünyayı keşfetmiş bir Aysun’du artık!

 

 

Burcu’ya hayatının ilklerini yaşatan, Bosna Hersek’teki Global Citizen tecrübesi oldu. Yaşamın her kesitinden insanla bir arada oldu. Onlara hem kendini hem de kültürünü anlatma fırsatı yakaladı!

 

 

Sırbistan’da yaşadığı tecrübe Rahmi’nin tüm ön yargılarını kırmasını sağladı. Hayata bambaşka bakmayı öğrendi. Kendini değiştirdiği kadar başkalarının hayatlarında da unutulmaz izler bıraktı!

 

Onlar gibi bir hikayen olması için çok uzağa gitmene gerek yok!

Unutma, ‘‘Hayat Bu Değişir!’’

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir