Onlar Birer Global Entrepreneur!

Global Entrepreneur programına katılmış kişilerin tecrübelerini öğrenmek ister misiniz?
Neler yaşamışlar bir bakalım.

 

Global Entrepreneur Duygu

 

Daha önce Sırbistan’a Global Citizen programıyla giden Duygu, yine aynı ülkede Global Entrepreneur oldu! Tecrübesi boyunca 15 farklı ülkeden insanlarla bir arada bulunup yazını doya doya eğlenerek ve uluslararası bir ortamda çalışarak geçirdi. İnsan Kaynakları alanında staj yaparak bu konuda bilgisini artırdı ve tecrübesi boyunca yaşadığı zorluklarla başa çıkabilmek, pes etmemek Duygu’nun kendisini tanımasını sağladı.

 

Global Entepreneur Çağla

 

 

Çağla bu yaz Hindistan’a Global Entrepreneurs programıyla Marketing alanında bir start-upta çalışmak üzere gitti. Eğitim sistemini güçlendirmek adına kurulmuş küçük start-upta pazarlama sorumlusuydu. Büyük sorumluluklar alarak marketing alanında bilgi sahibi oldu ve bu alanda kendini geliştirdi. Tecrübesini eşsiz kılarak Türkiye’de büyümek ve ülkemizin de ihtiyacı olan eğitim sitemini geliştirmek adına çalışmalar başlatmış olması. Şimdi kendisi de bir girişimci olmak, ülke ekonomisine ve eğitim sistemine katkı sağlamak istiyor. En önemlisi de, Çağla artık kendisini bir Global Entrepreneur olarak tanımlıyor.

 

Global Entrepreneur Mehmet

 

 

Mehmet Tutku bu yaz Global Entrepreneur programı ile Sırbistan’a gitti. Bir hostelde hem sosyal medya danışmanı olarak görevli olan Mehmet İngiltere ve Türkiye’deki turizm acentalarıyla iletişime geçerek Belgrad’daki hostellerinin pazarlamasını yaptı. Pazarlama yeteneklerini geliştiren Mehmet tecrübesini mükemmel kılan şeyin uluslararası bir ortamda bulunmak olduğunu söylüyor. Farklı ülkelerden gelen insanlarla birlikte çalışmak, birlikte zaman geçirmek ve bir şeyler paylaşmış olmak artık onu bir dünya vatandaşı olarak hissettiriyor.

 

Duygu, Çağla ve Mehmet’in hikayelerini yazdı ve yaşadıkları tecrübeleri bizlerle paylaştı. Sen de Global Entrepreneur olup kendi hikayeni yazmaya ne dersin?

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir