Rengarenk, Hayat Değiştiren Tecrübe

Herkesin hayatta hayalleri ve hedefleri vardır. Kişiler hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirmek için hep dışarıdan bir yardım almayı bekler. AIESEC’le ilk tanışmamdan sonra hayatımda fark ettiğim en önemli konulardan birisiydi bu. Başkasından yardım bekleme, harekete geç, hayatını rengarenk yap!

Global Citizen olmaya karar vermemden Colors of Lviv projesi için Ukrayna’ya vardığım ana kadar sürekli projeyi, koşulları araştırmama rağmen havaalanına vardığımda her şey aklımdan uçup gitmişti adeta. Beni karşılayan ve heyecanla bekleyen AIESEC’lilerin –ki sonradan ailem olacak kişiler- yüzlerindeki ifadeyi görünce, projeye katılmakla ne kadar yerinde bir karar verdiğimi fark ettim.

 

 

Projem kültür odaklı bir proje olduğundan dolayı kendi kültürümü tanıtmayı, mümkün olduğunca başka kültürleri tanımayı hedeflemiştim ve proje sonunda neredeyse 22 ülkede arkadaşım, ailem olmuştu. Lviv ile ilgili yapmış olduğumuz kültürel etkinliklerle de projemi daha da verimli geçirmiştim.

Zaman geri getiremediğimiz tek şey ve bunu değerlendirmek bizim elimizde. Sen de zorluklarla baş edebilmeyi, dünya vatandaşı olabilmeyi, kendini ve potansiyelini keşfetmek istiyorsan Global Citizen ol, hayatını değiştiren bu tecrübede yerini al!

Ahmet Onay, Kocaeli

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.