Sen Nereden Başlayacaksın?

Kendimizi değiştirip başkalarına etki etmeyi planlıyoruz. Peki biz bunu nasıl başaracağız? Hangi alanda kendimizi geliştirebiliriz? Başkalarına etki edebilmek adına atacağımız ilk adım ne olmalı? Aklını bu sorular kurcalıyorsa doğru yerdesin. Global Citizen programı ile sen de hayat değiştiren tecrübenin bir parçası ol ve dünyayı değiştirmeye başla!

Öncelikle ‘‘Global Citizen’’ Programını Daha Yakından Tanıyalım Ne Dersin?

Global Citizen 6-8 hafta boyunca yurtdışında gerçekleştireceğin sosyal sorumluluk projesidir. Konfor alanından çıkarak hem kendini tanıma fırsatını yakalayabileceğin hem de başkalarının hayatlarına etki edebileceğin projelerle hiç unutmayacağın bir serüvendir.

‘‘Global Citizen Culture’’ Programı İle De Tanışma Vaktin Geldi!

AIESEC 126 farklı ülkede var olan ve her geçen gün büyüyen bir platform. Katıldığın bu programlarda sadece gittiğin ülkeden kişilerle değil dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla çalışacaksın. Farklı kültürleri tanıyıp öğrendiklerini başkalarına aktarabileceksin. Yani farklı kültürler, ülke sunumları ve kültürel etkileşim aktiviteleri seni bekliyor!

Peki ‘‘Global Citizen Career Development’’ Nedir?

Dünya sorunlarıyla ilgileniyorum ve bu anlamda değiştirmek istediğim şeyler var diyorsan bu program tam sana göre! Neden mi? Çünkü çalışacağın yerler ekomoni, pazarlama veya dünya sorunları üzerine yoğunlaşmış sivil toplum kuruluşları olacak. Burda hem onların eksik gördüğün yönlerini tamamlayacaksın hem de gönüllü çalışma tecrübene bir başlık daha eklemiş olacaksın.

Bir De ‘‘Global Citizen Education’’ Programı Var Diyordun?

Evet, yanlış hatırlamıyorsun! Nasıl gerçekleşiyor bu projeler hadi birlikte inceleyelim. Dünya ‘‘onlar’’ sayesinde iyi bir yer olacak diyorsan ilk adımını çok doğru atmışsın! Onlar kim mi? Geleceği aydınlatacak olan çocuklar! Sen, onların iletişim becerilerini geliştirmek ve eğitimlerine katkıda bulunmak için yanlarında olacaksın. Atölye çalışmaları, sunumlar ve çeşitli aktivitelerde dünyayı değiştirecek insanlara etki edeceksin!

 

Şimdi sıra sende! Global Citizen programlarından birini seçerek amaçladığın şeyleri yapmaya başlamak istemez misin ?

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir