Şimdi dünyanın birçok yerinde ailem ve unutulmaz anılarım var!

Bu yaz AIESEC sayesinde unutulmaz bir 7 haftayı Vietnam’da geçirme şansım oldu. Başta tereddütlerle başlayan sürecim sonunda “iyi ki” ler ile bitti. Yeni şeyler öğrenmeyi, keşfetmeyi seviyorum ve bunu Vietnam’ın efsanelerle dolu tarihinde, renkli kültürlerinde gerçekleştirme fırsatı buldum. Vietnam… Bambaşka bir hayat, farklı inançlar ve kültürlerle dolu bir dünya.

Benim projem çocuklara İngilizce öğretmekti. Fakat oraya gidip onların yardımsever, cana yakın ve birlikte zaman geçirmeye ne kadar hevesli olduklarını görünce onlarla daha fazla zaman geçirebilmek ve hayatlarında ufak da olsa bir farklılık yaratabilmek için okul dışı aktiviteler de yapmaya başladık. Böylece oradaki yerel insanlarla da tanışıp hayatlarını yakından tanıma fırsatımız oldu. Proje boyunca dünyanın farklı yerlerinden gelmiş stajyerlerle tanışıp bir sürü yer gezdik. Pirinç tarlaları, bambu ormanları, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan Ha Long Körfezi, Vietnam Savaşı sırasında yer altına yapılmış ve kilometrelerce uzunluktaki Chu Chi Tünelleri bunlardan sadece birkaç tanesi. Ayrıca ilk başta cesaret edemediğim farklı yemeklerini de tadıp çok sevdim ve hatta itiraf etmek gerekirse şimdi özlüyorum da.

Dolu dolu geçen 7 haftanın en zor kısmı ise ayrılma zamanı oldu. Çünkü tanışıp birlikte çalıştığınız insanlar sadece “arkadaş”ınız değil artık aileniz oluyor. Şimdi dünyanın birçok yerinde ailem, geride bıraktığım beni sıcacık yürekleriyle hemen kendilerine bağlayan minik öğrencilerim ve unutulmaz anılarım var.

 

Teşekkürler AIESEC!

 

Sanem Berfin İlhan

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir