Solvotek Başarı Hikayesi

Firma İsmi: SOLVOTEK

Firma Yetkilisi: Bora Sayın

Stajyer İsmi: Katarzyna Bilbin

Staj Süresi: 1 Yıl

Stajyerin Ülkesi: Polonya

Stajyerin Departmanı & Pozisyonu: Art Creative / 3D Görselleştirme Uzmanı

Uzmanlık konumuz olan mühendislik amaçlı 3D görselleştirme & modelleme konusunda Türkiye’de pek de aradığımız kalitede personel bulamıyoruz maalesef, olanlar da çok uçuk rakamlar talep ediyorlar. Biz de yeni mezun bir arkadaş bulup kendimiz yetiştirelim istedik, yurtdışı çalışmalarımız da olduğu için akıcı İngilizce şarttı. Bu noktada AIESEC ile tanıştık, kendileri bize Polonya’dan bir yeni mezun arkadaş buldular ve biz de kendisini bir yıllığına Türkiye’ye getirmiş olduk. İşlemler tamamen resmi olduğu icin SSK’lı olarak çalıştırabiliyorsunuz. Bu süre sonunda isterseniz süreyi uzatabiliyorsunuz da.

Biz bu arkadaşımızdan oldukça memnunuz, hepimiz farklı bir kültürü tanımış olduk, ayrıca ofiste sürekli İngilizce konuşulduğu için diğer calışanlarımız da şu an İngilizce’de gayet rahatlar. Kendisi de bize uyum sağladı, takım calışmasına uygun bir şekilde verilen işleri gayet iyi yapıyor.

Eğer bizim gibi düşünüyor ve işe almak için birisini arıyorsanız AIESEC’i kesinlikle tavsiye ederim. Bir çok ülkeden elemana erişiminiz oluyor, üstelik onların getirdiği farklı fikirler de şirketinize değer katıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.