Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemlidir?

Sosyal Sorumluluk Projeleri neden Dünyamız için önemli? Bu önemi domino etkisiyle anlatmak kafanızda bir şeyleri canlandırabilir. Tek başımıza bizler yeryüzünde birer noktayız fakat bir takım olarak çalışırsak başarabileceklerimizin herhangi bir limiti olabilir mi? Şuanda gerçekleşmekte olan irili ufaklı yüzlerce sosyal sorumluluk projesi bu domino etkisini sağlayabilir.

 

Neden AIESEC ile sosyal sorumluluk projesine katılmalısın?

 

Dünyamızın acilen alınması gereken aksiyon adımlarına ihtiyaç duyduğu aşikar artık. Genç insanlar ise bu adımları almak için en iyi adaylardır elbette. Bu sorumluluğu alabilecek genç insanlar AIESEC’in fırsatlarıyla Dünyanın neredeyse her noktasında sorunları yerinde görüp muhtemel çözümleri uluslararası çeşitliliğin sağladığı bir ortamda düşünebilme fırsatına sahipler. Böyle bir ortamda sorunlara çözümler aramak, tek başına konfor alanına tıkılıp sorunlar karşında yılmaktan çok daha verimli olacaktır. 126 ülkede, yüzlerce şehirde ve binlerce genç insanın bu sorunlar için kafa patlattığını hayal edin! AIESEC, bu hayalinizin bir adım ötesinde, bu hayali şuan gerçekleştiriyor.

 

 

Sosyal sorumluluk projeleri sana ne katacak peki?

 

Dünya sorunlarına çözüm ararken kendi gelişimimiz de buna paralel olarak ilerliyor elbette. Aslında Dünya sorunları dediğimiz şeylerin çoğunu biz yarattık. Bu sorunlara sunabileceğimiz her çözüm aslında kendimize katabileceğimiz kocaman birer artıdır. Kişiliğimizi oluşturan elementlerin çoğunu tecrübelerimizden kazandığımızı da düşünecek olursak, bu deneyim ile kendine katabileceğin şeylerin bir limiti yok. Karşına çıkacak her yeni şey bir parçan olmak için seni bekliyor!

 

 

 

 

 

 

 

 

1 cevap

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir