Umutsuzluğu Bırak, Global Entrepreneurs Ol!

Tahmin ediyoruz ki AIESEC’i, organizasyonun vizyonunu ve yaptığımız işi çok beğendin ve AIESEC’in fırsatlarından yararlanmak istiyorsun. Global Talent olsam diyorsun ama daha beklemen gerekiyor son sınıf-mezun olmak için, Global Citizen’a gitmek istiyorsun ama bu yaz zamanın yok.  Çünkü kocaman bir engel var önünde, zorunlu staj. Sen “Boşver o zaman, bir dahaki sefere” demeden önce sana güzel bir haber vermek isteriz. Tam sana göre bir programımız var! Global Entrepreneurs.

“Peki nedir bu Global Entrepreneurs? Nasıl bir program? Hadi sadede gel artık!” dediğini duyar gibiyim. Cevaplarını bu yazının devamında maddeler halinde buluyor olacaksın .

  • Global Entrepreneurs programı ile yurtdışında 6-12 haftalık profesyonel bir staj yapmaya gidebilirsin.
  • Genelde start-uplarda çalışıyor olursun. Böylece Türkiye’de büyük bir firmada kendine çok fazla katkı sağlayamayacağın iş tanımları yerine, yurtdışında küçük bir firmada sağlam ve doyurucu iş tanımların olur, sana daha önemli görevler verirler.
  • Farklı bir ülkede yaşar, onların kültürlerini tecrübe eder, işten vakit kaldığı zaman da gezersin ve en önemlisi kendi ayakların üzerinde durursun.
  • Yabancı dilini inanılmaz geliştirir, 20li yaşlarda uluslararası bir tecrübe yaşamış olursun.
  • Okulda da yurtdışında staj yapmış olmanın havasını atıp, stajını saydırırsın.
  • Girişimcilerin arasında çalışıp start-up kültürünü yaşar, onların tutku ve heyecanlarına ortak olursun.
  • Start-upın zorlayıcı ortamında liderlik yeteneklerini geliştirir, yaratıcılığın temel aldığı bu ortamda potansiyelini keşfedersin.
  • Eğer bir fikrin varsa ve nasıl bir start-up kuracağını, start-upların nasıl çalıştığını bilmiyorsan bu tecrübe senin kilometretaşın, hayatının dönüm noktası olur.
  • Para almayacaksın Türkiye’deki stajlarda olduğu gibi ama kalacak yerin karşılanacak. Uçak biletini ve cep harçlığını yanına alıp gitmen yeterli.

Demiştik sana göre bir programımız var diye. Artık söz sende. Sınırlarını aşıp kendi hikayeni yazmaya, hem yurtdışında profesyonel tecrübe kazanıp hem de liderlik yeteneklerini geliştirmeye, Global Entrepreneurs olmaya ne dersin?

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir