Üniversite sonuçlarım açıklandığı zaman kazandığım Üniversite için değil…

Yeni bir güne uyandığınızda o günün size ne getireceklerini o günü yaşamadan öğrenemezsiniz. 1 Temmuz 2014 bir çok insana göre bu tarih çok sıradan geçip gitmiş bir tarih olsa da benim hayatımı, düşüncelerimi ve kişiliğimi baştan aşağıya değiştiren bir günün tarihidir. Bu tarihin benim için hep ayrı bir önemi olacaktır çünkü benim AİESEC maceram bu tarihte başlıyor. O gün uyandığımda yine sıradan bir yaz günü olacağını sanıyordum ama o gün benim hayatımı değiştiren gün oldu. Bir arkadaşımın ısrarı üzerine o gün AIESEC’in organize ettiği bir yaz projesine katıldım ve ilk günün ardından kendime kesinlikle bende AIESEC’in bir parçası olmalıyım dediğimi hatırlıyorum. Hayatımda hiç yaşamadığım ve belki de yaşayamayacağım tecrübeleri yaşadım o yaz projesinde, Dünya’nın her yerinden gelen insanların bir amaç için beraber çalıştığını görmek ve o anı yaşamak benim için dönüm noktası oldu. AIESEC’den aldığım ilk ders ise ön yargılarını şöyle bir kenara itip asıl önemli olanın dış görünüş değil o görünüşün içindeki düşünceler, amaçlar ve duygular olduğunu öğrendim. Üniversite sonuçlarım açıklandığı zaman kazandığım Üniversite için değil artık bende bir AIESECer olabileceğim için sevinmiştim.

Üniversiteye kayıt yaptırır yaptırmaz eve gittim ve AIESEC üyelik formunu doldurdum. Hayatımda en doğru yaptığım şey de bu sanırım çünkü bir amaç uğruna hiç tanımadığın insanlarla beraber çalışıyorsunuz ve bir bakmışsınız bir müddet sonra onlar sizin hayatınızın merkezinde yer edinmiş,onlar sizin her şeyiniz olmuşlar ve ne zaman onlardan ayrılsanız kendinizi savunmasız ve boşlukta hisseder olmuşsunuz. İşte bu yüzden iyi ki AİESECer’ım ve iyi ki bu insanları tanışım diyebiliyorum!

Benim bütün bir hayatımı değiştiren tek bir adım oldu, bazen tek bir adım hayatınızda cidden unutamayacağınız bir etki bırakabilir. AİESEC benim bütün tabularımı yıkan ve hayatımı değiştiren bir kurumdur !

Hamza Bitmez, İstanbul Asya