Vikingler Şu An Global Talent’a Başvursalardı Gidecekleri Ülkeler

Aslında şu dizinin karakterleri Global Talent’a başvuracak olsalar acaba kim nereyi tercih eder diye düşünürken aklımıza bir an “Vikings” geldi. Biz de oturup sebeplerini yazdık

1.Ragnar Lodbrok


Kral Ragnar halkına bağlıdır, ülkesini sever. Kendi coğrafyasından başka yerde de yapamaz gibi, o yüzden İskandinavya olmasa da uzak Rusya gibi soğuk iklimi olan bir yer tercih ederdi gibi geliyor bana. Hem savaşçı olarak tecrübelerini anlatmak sanki staj programı olarak da IT’yi tercih eder gibi geliyor.

Ragnar’ı bir kenara bırakırsak, çok geniş coğrafyası olan bir ülkede, yabancı dili İngilizce olmayan, kendi kültürüne tamamen uzak bir yerde Global Talent’ı deneyimlemek, seni iş dünyasında ön sıralara sürükleyecektir.

2.Lagertha


Ragnar gibi hem çiftçi hem de savaşçı olan Lagertha, içinde doğuştan başarı hırsı olan ve çok tutarlı bir kadın. Bu özellikleri onun sanki Global Talent’a başvurma şansı olsaydı Almanya’yı tercih edeceği düşüncesini doğuruyor.

Geçmişten günümüze Almanya, gelişmiş ekonomisi, eğitimi ve geri kalan her şeyiyle aslında oradaki Global Talent’lara inanılmaz tecrübeler sunuyor. Bir de Almanca öğrenmek var tabii işin içinde ki Almanca o ülkede yaşanmadan öğrenilmesi çok zor bir iş. Global Talent stajı boyunca 2.dilini onlarla yaşayarak, birinci ağızdan kolaylıkla öğrenebilirsin. İnan bana 2. dil kendine kattıkların arasında önemli bir yere sahip olacak.

3.Floki


Gemi yapımcısı Floki yeni ufuklara yelken açmaktan hoşlanır aynı zamanda sakinliği sever. Bu sebeple bizce Avrupa’nın tam ortasındaki Çek Cumhuriyetine giderdi.

Almanya, Avusturya, Polonya gibi ülkelerle sınır komşusu olan Çek Cumhuriyeti’nde Global Talent, emin olun sadece Çek Cumhuriyeti’yle sınırlı kalmayacaktır. Orada yaptığınız stajla diğer ülkelerdeki insanlarla kolaylıkla iletişime geçip, yeni kültürler deneyimleyebilirsiniz. Sadece pazarlama ve finans alanında değil eğitim alanında da staj yapabilirsiniz.

4.Athelstan


Athelstan Ragnar’ın İngiltere seferi sonrasında ele geçirdiği Anglo-Saxon rahip . O yüzden dinlere ilgi duyabilir diye düz mantık yürütüp Hindistan’ı tercih eder dedik, ayrıca rahipliğinden dolayı içinde eğitim aşkı olduğunu varsayarsak eğitim stajı yapmak istemesi hiç de yadsınacak bir şey değil.

Dizi karakteri bir yana Hindistan’da eğitim stajlarının yanında pazarlama ve teknoloji alanlarında da birçok staj imkanı mevcut. Ve çalışma imkanının dışında aslında Hindistan yaşadığımız kültüre çok uzak değerlere sahip ve bu uzaklık aslında o ülkeyi daha ilgi çekici yapan nedenlerden biri. İş tecrübenin yanında başka kültürlerle etkileşimde bulunmak aslında hayat amacımızın sadece kariyer olmadığını gösterir.

5.Siggy


Earl karısı olmanın bir ağırlığı var tabii, buram buram tarih kokan Sırbistan Siggy için biçilmiş kaftan. Bu tarihi kalıntıların içerisinde Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalan izler görürseniz şaşırmayın. Sırbistan-Karadağ’ın ayrılmasının etkisiyle de tek ülkenin iki ayrı kültürü nasıl içinde barındırabileceğinin en belirgin örneği olan bu ülke sizi sadece iş alanında değil kültürel olarak da fazlasıyla doyuracak.

 
Peki ya senin Global Talent ülken hangisi?