Yaşaman Gereken Tecrübe Nerede?

Yaşaman gereken tecrübe dünyanın öbür ucunda da olabilir, başucunda da!

Teleperformance Yunanistan hakkında edineceğin somut bilgiler belki de fikrini değiştirebilecek yönde çünkü Teleperformance 62 ülkede, 66 dilde, 230 Çağrı merkezinde 140.000’den fazla çalışanıyla dünyanın en büyük çağrı merkezi hizmetleri veren kuruluşudur. Ancak bizim size sunabileceklerimiz bundan çok daha fazlası!

Yaşayacağınız bu tecrübe, teoride öğrendiklerinizi pekiştirirken aynı zamanda da yeni birikimler kazanmanıza olanak sağlar.

 

Slayt1

 

Böyle bir tecrübenin en büyük getirilerinden biri yurt dışında kendi ayaklarınız üzerinde durmanıza ve yaşayacağınız zorluklar karşısında çok daha korkusuz olmanıza yarayacak bir ilk adim olması. Apple departmanı bana unutamayacağım bir tecrübe, yerine kimseyi koyamayacağım güzel dostluklar, bundan sonraki yurt dışı tecrübelerim için çok daha hızlı ve kolay bir adaptasyon süreci kazandırdı.

Cansu Sabancı

 

Slayt2

 

Stajım süresince Yunanistan’da iyi vakit geçirdim, iş olarak da insanlarla iletişim konusunda çok şey öğrendim. Yalnız tam zamanlı çalışan oluyor ve sorumluluk alıyorsunuz, yani sadece staj değil. Ona göre de ücret ödeniyorsunuz, Yunanistan’ın koşullarında rahat yetiyor. Yalnız iş zor, şirket de profesyonel bir firma. Bu nedenle çalışma disiplini çok önemli.

Cansu Kalender

 

Slayt3

 

İş tanımım; çalıştığım departmanla ilgili, müşteri aramalarında Türkçe olarak iletişim kurmaktı.  Uluslararası is tecrübesi, farklı kültürlerle tanışma fırsatı, yabancı bir ülkede yaşama deneyimi gibi birçok tecrübe edindim bu program sayesinde. İyi ki diyorum çünkü;   Kendimi çok geliştirdim. AIESEC benim için; 2. bir hayat başlangıcı oldu.

Taha Uzuner

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir