Yaşayanlardan Dinle

Sözlerin kifayetsiz kaldığı, kimsenin yaşamadan bilemeyeceği, bambaşka bir ülkede gerçekleştirilen Global Talent hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsan, bu deneyimi yaşayanlardan dinlemelisin! Bu tecrübeyi sonuna kadar yaşayan ve dopdolu staj hikayeleri olan kişilerin anlatacakları çizeceğin yolda sana ışık tutacak! İşte dinlemen gereken beş hikaye!

 

1)İsmailin Rusya Deneyimi

 

Global Talent Stajını Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştiren İsmail, yaşadığı tecrübeyi,  basit bir stajdan ya da standart bir firmada sıradan bir iş tecrübesinden çok daha fazlası olarak betimliyor. Projeye liderlik etmenin, yapmış oldukları çalışmaların ve analizlerin doğrultusunda firmanın geleceğine yön verecek kararlar almanın, Global Talent’ın basit 2 kelimeden çok daha fazlası anlamına geldiğinin en basit göstergesi olarak tanımlıyor!

 

2) Melike Hindistan’da!

Melike; Hindistan’ı dünya üzerinde var olan başka bir dünya olarak tanımlayıp, her gün yeni şeyler öğrenerek kendinize yeni beceriler katabileceğiniz eşsiz anıların biriktirileceği bir yer olarak anlatıyor. Bir sene boyunca IT firmasında staj yapan Melike, bu sektörde öğrenebileceği en değerli bilgileri öğrendiğini ve Hindistan’ın, kendisini IT alanda geliştirmek isteyen herkes için büyük bir fırsat olduğunu savunuyor, bizden söylemesi!

 

3) Elif’in Marketing Stajı

 

Sırbistan’ın Belgrad şehrinde Marketing alanında stajını gerçekleştiren Elif iyi ki Global Talent olmuşum diyor! Yaklaşık 30 ülkeden 50 farklı AIESEC’liyle bu kadar verimli ve saygılı çalışıp, inanılmaz tecrübeler edinme imkânının başka bir yerde bulunamayacağını söyleyen Elif, hem çevresine hem de kendisine olan farkındalığını bu stajın kazandırdığını da hayatının en anlamlı ve en verimli deneyimlerini yaşadığı bu staja olan yorumlarına eklemeden edemiyor!

 

4) Peru’da Bir Öğretmen!

 

Stajını Peru’da İngilizce öğretmenliği olarak gerçekleştiren Sibel, orada geçirdiği her gün yeni şeyler öğrendiğini, sorunlar yaşamış olsa dahi her bir sorunun onu bir adım daha ileri taşıdığını ve şu an geldiği noktadan gurur duyduğunu anlatıyor. Öğrencileriyle olan iletişiminin iyi olmasının, ona yaptığı işi daha sevdirdiğini söyleyen Sibel, herkese hayatı ertelemekten vazgeçip yaşamaya başlama tavsiyesinde bulunuyor!

 

5) Tropikal Bir Global Talent!

Endonezya’da Marketing alanında staj tecrübesini yaşayan Rıdvan, şirket bünyesinden bir çok alandan bilgi edindiğini ve alanında kendini geliştirdiğinden bahsederken, yepyeni insanlarla tanışma fırsatını bu stajda bulduğunu da ekliyor. Çalışma hayatının yanı sıra oranın kültürünü öğrenmenin ve şehirlerini gezip görmenin verdiği keyfi anlatan Rıdvan, bu kadar güzel anılara sahip olmak istiyorsanız geçirdiğiniz her vaktin kaçırdığınız güzel bir tecrübe olabileceği konusunda sizi uyarıyor!

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *