Yeni Geleceklere Daha Yakından Etki Edebilme İmkanı Önümde Duruyor

Merhaba, benim adım Miraç COŞKUN. AIESEC Ankara ailesine Ekim 2014 yılında katıldım ve o zamanlar ilk olarak kendi hayatıma etki ettiğimin farkında değildim; fakat zaman geçtikçe anladım ki AIESEC Ankara aileyle birlikte yaptıklarım, yaşadıklarım ve yaşayacağım her türlü anı ceplerime doldurduğum değerli hayat tecrübesi oluyormuş.

Oryantasyon süreci ile başlayan AIESEC serüvenim, fonksiyonel takımıma yerleştikten sonra daha da sağlamlaştı ve takım üyeliğinin yanında Mart 2015 tarihindeki yeni üye çekiminde Takım Lideri seçildim.
Artık ailemize katılacak ve birlikte çalışacağımız, eğleneceğimiz, güzel işler başarıp birlikte gururlanacağımız AIESECer’ların bir takım lideri de ben olmuştum. Bu benim için son beş ayın sonunda farklı bir deneyimdi ve oldukça eğlenceliydi. ‘’iş yapmak’’ mantığı sadece iş için ve işi yapmak olarak anlaşılmadığı zaman uygulamada da farklılıklar yaşanabileceğini gördüm ve yaşadım.

Aldığınız sorumluluğun önemini; bilhassa sorumluluğun yerine getirilmediği takdirde yaşanacak durumu gördüm. Bunların hepsi sevdiğim güzel insanların yardımıyla ve yapılan güzel işlerle birlikte geriye dönüp baktığım zaman özleyeceğim anılar olarak kalacak. Şu anda Takım Lideri pozisyonunda devam ediyorum. Artık yeni gelen üyelere ve yeni geleceklere daha yakından etki edebilme imkanı önümde duruyor. AIESEC’in takım üyeliği fırsatıyla katılıp, şu anda bulunduğum takım liderliği pozisyonuna kadar geçen sürede bana kattıklarını bir sayfaya sığdırmak istemem; fakat daha ilerde yaşam boyu bağlılığımızın kopmadığı o günlerde uzunca bir “AIESEC for me” yazmak isterim.

MİRAÇ COŞKUN, AIESEC Ankara